Коли слід стригти нігті аби залучити добробут: 30 прикмет про нігті

Наші предки були схильні до різних забобонів, і, звичайно, таку животрепетну частина тіла як нігті не могли обійти увагою. Отже, перелік забобонів, пов’язаний з нігтями …

Якщо нігті ростуть криво чи вони довгі і нагадують кігті, це знак сил зла або того, що людина схильна до скупості.

Реклама

Якщо вони випирають в середній своїй частині, це передбачення ранньої смeрті, так само як і те, що “півмісяці” біля основи малі.

Якщо ж вони великі, це знак довгого і забезпеченого життя. У Китаї вважалося, що довгі нігті символізують мудрість і допомагають спілкуватися з божествами, тому нігті відрощували і фарбували всі поголовно. Але серед чоловіків такої честі удостоювалися лише представники знаті.

На Русі з нігтями пов’язана безліч марновірств. Наприклад, старожили деяких сіл і до цього дня серйозно переконані, що стригти нігті слід не інакше як в четвер.

Реклама

А ось ще кілька забобонів, що стосуються нігтів: Якщо підстригати нігті у страсну п’ятницю, це допомагає від зубного болю (правда, існували й інші повір’я: підрізання нігтів у страсну п’ятницю приносить нещастя. Або ще: у сні дівчині з’явиться майбутній наречений).

Якщо вагітна жінка наступить на відрізаний ніготь, у неї буде викидeнь. Якщо у новонародженого немовляти відрізати нігті на вулиці за дверима будинку – він буде добре співати (але тільки не в понеділок – тоді у дитини випадуть всі зуби).

Білі цятки на нігтях трактуються по-різному в залежності від того, на якому пальці з’являються. Так, на великому пальці вони віщують подарунок, на вказівному – прихід товариша, на середньому – ворога.

Реклама

Навпаки, в деяких районах Шотландії цятки на вказівному пальці означають ворога, на великому – друга, а на середньому – подарунок. Плямочка на мізинці – до дороги.

Чорна або жовта пляма на будь-якому пальці – дуже поганий знак, зазвичай провісник чиєї-небудь смeрті. Пілстригання нігтів теж оточену традиціями і вважається безпечним тільки в певні дні. У більшості областей підходящими для цього днями вважаються понеділок і вівторок, у меншій мірі – середа і четвер.

Стрижка нігтів в суботу трактується як ознака або прийдешніх втрат, або приходу коханого. П’ятниця нехороша в цьому відношенні, як і в дуже багатьох інших, а тому, хто зріже нігті в неділю, весь тиждень буде супроводжувати диявол. У кращому випадку він повинен очікувати якогось нещастя або страждання до початку наступної суботи.

Старі моряки вірять, що якщо обстригти нігті в морі в тиху погоду, то це спровокує шторм. У північній Англії кажуть, що якщо заміжня жінка оголить нігті правої руки за допомогою лівої, вона буде верховодити чоловіком. Не можна стригти нігті немовляті до року, інакше він виросте зі слабкими пальцями. Коли вони відростають дуже вже сильно, мати повинна їх відгризти.

У Сомерсеті вважають безпечним стригти нігті немовлятам, якщо це робиться над Біблією. Це вірування в небезпеку ранньої стрижки нігтів дуже поширене як у Європі, так і поза нею.

В Уельсі і прикордонних з ним районах Англії було прийнято закопувати перші стрижені нігті дитини під ясенем – тоді він виросте першокласним співаком. Оскільки ясен – дерево охороняє, не виключено, що цей ритуал має ще й додатковими перевагами як безпечний спосіб позбутися обстрижених нігтів: у противному випадку вони можуть потрапити в руки відьми або чаклуна або іншої лихої людини, яка зможе скористатися ними для навлеченного злих чар на їх господаря.

І понині вважається поганою прикметою (не кажучи вже про те, що це неохайно) залишати неприбраними стрижені нігті, хоча в наші дні це не тому, що бояться конкретно чаклунства, а побоюються якоїсь невдачі взагалі. На диво простий спосіб стати відьмою або чаклуном призводить Стернберг. Досить було сісти на полицю для підігрівання їжі в каміні і чистити і підстригати собі нігті, примовляючи: “Хочу відійти від Бога, як мої нігті від бруду”.

Це недобре бажання замінювало собою пропозицію союзу з темними силами, що ті завжди з великою охотою приймуть.

Читайте також: Як потрібно стригти волосся, щоб змінити життя на краще: 10 правил з давнини

Джерело.

Реклама

Реклама