Нездатність кохати та відчувати інші емоції свідчать про серйозну хворобу

Гіпопітуїтаризм — рідкісна хвороба, через яку людина не може відчути радість кохання, – пояснює Валентина Сметана, лікар-ендокринолог.

— Синдром гіпопітуїтаризму характеризується частковою або повною втратою передньої частки гіпофіза. Це означає, що вироблення всіх шести гормонів гіпофіза знижується або зникає. До них належить гормон росту (соматотропін), щитоподібної залози (тиреотропін), надниркових залоз (адренокортикотропін), стaтеві гормони (пролактин, фолітропін, лютеїнізуючий гормон). У результаті різко знижується функція периферійних ендокринних залоз, роботу яких контролюють ці гормони.

Реклама

— Які причини виникнення такої хвороби?

— Гіпопітуїтаризм може бути вродженим, тоді вже з перших місяців у дитини спостерігається відставання у рості. Наприклад, за перший рік життя маля має вирости на 25 сантиметрів, якщо цю норму не виконано — у дитини можуть діагностувати гіпопітуїтаризм. Також він може виникати на тлі захворювання судин, інфаркту, ішемії, на основі аутоімнунних процесів чи вірусних інфекцій — сифілісу, туберкульозу чи навіть грипу!

Гіпопітуїтаристичний синдром може проявитись після сильного нервового збудження чи стресу. Часто він з’являється у жінок після пологів. У таких випадках затримка росту не така помітна.

Реклама

— А як ще проявляється гіпопітуїтаризм?

— Людина перебуває у так званому загальмованому стані. У неї знижена працездатність, вона втомлена, напівсонна. Важко адаптується до стресових ситуацій, майже на все реагує апатично. Також хворий не переносить холоду, набирає вагу, у його крові знижується рівень цукру. Через те що змінюється
діяльність наднирникової залози, можливе різке зниження артеріального тиску.

— Це досить поширені симптоми… Як же тоді діагностувати цю хворобу?

Реклама

— Потрібне комплексне обстеженя. Спостеріагають за рівнем усіх гормонів, обстежують всі ендокринні залози, які регулює ця ділянка гіпофіза. Також роблять МРТ головного мозку. Можуть виявити пухлини, кісти, крововиливи чи наслідки трaвм, наприклад черепно-мозкової. При гіпопітуїтаризмі виникає гіпотеріоз — порушення функціонування щитоподібної залози.

Це своєю чергою спричиняє порушення і у стaтевій системі. Тому в дітей, крім затримки росту, є ще затримка стaтевого розвитку. У чоловіків може проявлятися імпoтенцiя, неплідність, у жінок порушується мeнструальний цикл, знижується лiбiдо.

— Як повернути нормальне функціонування гіпофіза та ендокринної системи?

— Для цього в організм вводять додаткові гормони. Шкоди від такого гормонального лікування немає. Навпаки, негативною є недостача гормонів, яку спричиняє гіпопітуїтаризм. А додаткове їх введення нормалізує роботу організму. Таке лікування тривале — від кількох місяців. Якщо гіпопітуїтаризм вроджений, то гормони можуть вводити і до кінця життя. Раз на квартал або півроку перевіряють рівень гормонів, щоб визначити, чи виробляє їх організм у достатній кількості сам.

Наталія КІНДРАТІВ

Читайте також: У дівчаток перекосило обличчя, коли прибиральник показав їм, як він прибирає їх помадні поцілунки з дзеркал! (відео)

Джерело.

Реклама

Реклама