22 вересня – День батьків Діви Марії: народні прикмети

21 вересня відзначають народження Пресвятої Богородиці, а 22 вересня вшановують пам’ять батьків Діви Марії-  Анни і Іоакима . У народі Анну і Іоакима вважають покровителями поpoділь і бездiтних, адже вони самі досить довго не могли зачати дитину, і сталося це, коли вони були у похилому віці. Тоді Йоаким подався у пустелю для молитви, де йому з’явився ангел, який повідомив, що у них народиться дочка. Сталося саме так, і через 9 місяців після цієї події Анна народила дочку.Подружжя пообіцяли, що присвятять дочка Бога, а тому, що віддали Марію в храм Єрусалима, де вона перебувала до свого повноліття. За матеріалами  supermg.com

Зазвичай 22 вересня було прийнято кликати жінок на бенкет, адже на Русі цей день називали днем поpoділь. 22 вересня вітали молодих матерів і обов’язково вшановували повивальних бабок, оскільки, прийнято було 22 вересня підносити подарунки близьким людям з боку молодих або бездітних молодят – прикмета, що шанування своїх родичів дай благодать і дозволить зачати дитину.

Читайте також: 90-й Псалом: сильна молитва у складні моменти життя

Крім того, у православній церкві 22 вересня вшановували пам’ять Микити Хартулария Константинопольського, якого також називали письмоводителем. Він був відомий як подвижник, який практично все своє благочестиве життя провів у світу.

22 вересня на селі продовжували святкувати Спожинки – час, коли урожай вже вилучено, роботи завершені. Причому, чим багатше був урожай, тим довше відзначали свято. Хлопці в цей час вирушали на гуляння. Зазвичай після завершення польових робіт юнакам було найматися в рекрути, а тому, що їм давали трохи часу для відпочинку. Хлопці 22 вересня збиралися в гостях, розмовляли, брали участь у жартівливих бійках і мірялися силою.

Народні прикмети на 22 вересня

Якщо людина народилася 22 вересня, то його талісманом є берил

Якщо у цибулі багато лушпиння – прикмета, що зима буде суворою

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram