3 правила домашньої аптечки: що робити, якщо дитина дісталася до ліків

Як зробити так, щоб ліки з домашньої аптечки приносили тільки користь, а сама вона не виявилася для малюка підступним ящиком Пандори?

Правило 1. Зберігайте всі ліки з анотаціями до них.

Зараз все анотації до ліків можна знайти в інтернеті. І все ж краще, коли у вас під рукою буде паперова версія. Так в будь-який момент, наприклад, під час вашої відсутності літні члени вашої родини зможуть уточнити всю необхідну інформацію: дозування, протипоказання, побічні ефекти і т. д.

Правило 2. Препарати не повинні зберігається в коробках від цукерок, іграшок і в інших залучаючих малюка ємностях.

Ну і, напевно, не потрібно говорити про те, що аптечка повинна стояти не в зоні доступу дитини. До речі, щоб здоровий малюк не проявив зайвий інтерес до ліків – не дай йому їх під виглядом «цукерочки» або «смачного сиропчику».

Правило 3. Періодично перевіряйте термін придатності препаратів.

Щоб не вийшло так, що вам знадобилися ліки, а вони прострочені. Або ще гірше, не звернувши уваги на термін зберігання, щоб ви не дали їх дитині. Прострочені ліки – отрута.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО МАЛЮК ДОБРАВСЯ ДО ЛІКІВ

Ящики кухонної тумбочки і шафки з різноманітними хитрими засувками – не перешкода для маленького непосиди. Ставте аптечку вище і подалі. Інакше різнокольорові пілюльки неодмінно привернуть увагу дитини і можуть стати причиною трагедії. Якщо дитині все ж вдалося дістатися до ліків – не втрачайте часу, негайно викликайте швидку. Чим швидше ви відреагуєте, тим простіше лікарям буде нейтралізувати дію ліків, що потрапив в організм дитини.

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДО ПРИЇЗДУ ЛІКАРЯ

1. Виміряйте дитині температуру.

2. Якщо вона вже вміє говорити, спробуйте з’ясувати що саме їй вдалося прийняти.

3. Відкрийте вікна, щоб забезпечити доступ свіжого повітря.

4. Поставте дитині очисну клізму (для дітей старше 1 року – 200 мл води, 2-5 – 300 мл). При цьому вода повинна бути прохолодною, щоб вона не всмокталася в стінки кишечника.

Бережіть себе і своїх близьких!

Читайте також:Про які хвороби розповість дитячий язик

Джерело.