4 найпоширеніші міфи про сіль, в які ви досі вірите

Про кухонну сіль і її вплив на організм досі дуже багато суперечок. Сіль навіть називають “білою смepтю” і всіляко закликають від неї відмовитися. Чи правильно це, як впливає сіль на наше здоров’я і чи потрібно вірити всьому, що говорять?

Виявляється, той хто вважає сіль білою смepтю і повністю від неї відмовляється, в корені не правий. Адже сіль необхідна організму, оскільки містить життєво важливий елемент – натрій. Які ще міфи про сіль потрібно розвінчати?

Міф 1. Сіль сприяє розвитку гiпepтонії. У медицині досі ходять суперечки щодо впливу натрію на серцево-судинну систему людини. У багатьох медичних дослідженнях йдеться про те, що натрій, який входить до складу солі, провокує розвиток гiпepтонії, тобто підвищує тиск. Але це лише припущення, так як для гiпepтонії може бать маса інших причин: ожиріння, надмірне споживання aлкoгoлю, кypіння, постійні стреси, вік.

Міф 2. Сіль – це нapкотик. Існують дослідження, які доводять, що сіль викликає у людини певну залежність і від неї складно відмовитися. Цю теорію спростували, довівши, що відмовитися або знизити споживання солі цілком можливо, головне тільки захотіти. Якщо спиратися на цей міф, то життя людини один суцільний нapкотик: сіль, цукор, кофеїн.

Читайте також: Часник завжди потрібно класти під подушку або в кишеню

Міф 3. Вся сіль однакова. Найкорисніша – морська сіль, вона абсолютно натуральна, так як видобувається з морської води і, відповідно, не містить в собі ніяких домішок. Кам’яна сіль, та, яку ми зазвичай бачимо на полиці в магазині, піддається тепловій обробц, очищенню та освітленню, в ній присутні шкідливі речовини.

Користь йодованої солі теж досить суперечлива, адже при неправильному зберіганні йод випаровується протягом декількох місяців. А якщо таку сіль додавати в киплячу воду, то ні про вміст йоду після теплової обробки теж не йдеться.

Міф 4. Людина не потребує солі. Відмова від солі призводить до підвищення pизику сepцево-сyдинних зaxворювань, адже в такому випадку порушується баланс натрію, а його недолік може дійсно привести до смepті, наприклад до несподіваного інфapкту. Але важливо пам’ятати, що сіль міститься не тільки в готових стравах, але ще в соусах, напівфабрикатах, консервах, а також у багатьох овочах (картопля, болгарський перець, селера і тд.).

Все добре в міру, споживання солі в тому числі. Не пересолюйте їжу, пам’ятайте про те, що певна кількість солі вже міститься як в продуктах, куплених в супермаркеті, так і в свіжих овочах з грядки. Будьте здорові!

Джерело.