5 найстрашніших гріхів, або про що мовчать молоді мами

Різнобарвна ковдра розстелена на смарагдово-зеленій траві, на ній кошик для пікніка. Щаслива святкова матуся з бездоганною укладкою  на голові годує рум’яного усміхненого малюка в білосніжному підгузку з ложечки фруктовим пюре. Так виглядає материнство в телевізійній рекламі, і таким бачимо його ми до тих пір? поки самі не стаємо мамами.

Нам так хочеться, щоб все у нас було також ідеально: і зачіска, і чистий здоровий бутус, який ніколи не плаче. Але з поправкою на реальність все буває зовсім не так. Редакція сайту Kolobok.ua дізналася 5 страшних гріхів молодих мам, в яких вони ніколи нікому не зізнаються.

НЕ ЗА ПРАВИЛАМИ

Як виховувати дітей і забезпечити їм правильний догляд в нашій країні знають усі. Молода мама отримує безліч порад про те, як їй годувати, лікувати, купати і укладати спати дитину. Чи брати на руки, і в якому віці відучати від грудей. Причому ці поради не тільки від лікаря-педіатра, а й від мами, свекрухи, сусідки і бездітної подруги. Вони-то вже точно знають як треба, і завжди ткнуть носом, якщо молода матуся робить щось не так. А коли ніхто не бачить, вона дозволяє собі перший гріх: робить не так як радить педіатр, форуми та журнали, а так як зручно їй.

Що робити? Ставитися до всіх порад критично. Прислухайтеся до своєї батьківської інтуїції. Ви і малюк індивідуальні, робіть так, як зручно вам.

ВСЕ НЕ ІДЕАЛЬНО

Як хотілося б стати ідеальною мамою: гладити з двох сторін пелюшки і сорочечки, підтримувати бездоганний порядок, неодмінно кожен день робити дитині масаж і самостійно готувати овочеве пюре, а не купувати його в супермаркеті. Але тут молоду маму підстерігає гріх другий: у неї не вистачає часу і сил бути ідеальною. А вчора вона так втомилася, що малюк залишився ввечері без водних процедур.

Що робити? Не можна все встигати самій. Не соромтеся залучати помічників. Від цього ніхто не вирішить, що ви погана мати. Делегуйте повноваження чоловікові і бабусям. В першу чергу, дитині потрібна щаслива і здорова мама.

Я ДРАТІВЛИВА

Хороша мама не повинна відчувати негативних емоцій до своєї дитини. І якщо малюк мене дратує – я погана мама. А вчора, я на нього навіть гримнула.

Що робити? Не соромтеся своїх емоцій. Ви не робот. Якщо ви злитеся, роздратовані – Не ховайте це вглиб себе. Зізнайтеся в своїх почуттях, перш за все, себі. Поділіться з близькими. Досить сказати відкрито, наприклад, чоловікові: «Дорогий, я дуже роздратована зараз, тому що втомилася. Ти міг би побути з дитиною 15 хвилин, а я полежу у ванній і відпочину». Будь адекватна людина відреагує нормально. Любіть себе і дозволяйте собі бути живою.

Я НЕДОСТАТНЬО ЗА НЬОГО ХВИЛЮЮСЯ
Свекруха приходить в жaх від того, як легко ви одягнули малюка на прогулянку. Інші мами на дитячому майданчику щомиті страхують дітей «стій, не лізь, не біжи, впадеш», а ви спокійнісінько дивіться, як малюк самостійно дереться на гірку. До того ж, не непритомнієте, якщо у нього почався нежить або піднялася температура. І часом вам в голову закрадається думка, а чи гарна я мама, якщо так мало за нього хвилююся?

Що робити? У нас прийнято створювати навколо дітей зайву метушню, що не кудахчешь навколо крихти – мачуха, а не мати. Насправді зайва батьківська тривожність і гіперопіка створює в подальшому безліч психологічних проблем дитини і заважає мамі адекватно реагувати в дійсно важливих ситуаціях.

ТУГА ЗА МИНУЛИМ ЖИТТЯМ

Образ ідеальної мами: вона у нестямі від щастя, тому що народився малюк і їй в житті не потрібно нічого, крім її дорогоцінного крихти. І коли вам в голову приходить думка, як здорово раніше було в вихідний сходити в театр, зависнути з подругами або безцільно повалятися на дивані, її тут же наздоганяє інша думка: «Я погана мама і недостатньо люблю свою дитину».

Що робити? Любіть, навіть не сумнівайтеся. Просто зараз у вас зовсім не залишається часу і сил на себе. Постарайтеся знайти можливість раз на тиждень залишати дитину з мамою, нянею, чоловіком і побалувати себе манікюром, шопінгом або походом в басейн. Ви цього заслуговуєте!

Читайте також: Кохання крізь роки: вона берегла вірність

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram