5 небезпек, які причаїлися в макаронах

Спагеті, макарони з підливою, паста з вершковим соусом та інші страви з макаронних виробів – це дуже смачно. А ще вони готуються дуже просто. Тому макарони і є тим продуктом, який дуже часто готується в багатьох сім’ях. А чи знаєте ви, що вживання макаронів не так безневинно, як здається на перший погляд? Як в процесі вибору, так і в процесі приготування.

НЕБЕЗПЕЧНИЙ ВИБІР. В сучасній торговельній мережі можна знайти макарони різних торгових марок. Але при виборі цього продукту, бренд якраз найменше має значення.

Необхідно купувати макарони, виготовлені з твердих сортів пшениці, оскільки в них містяться і повільно розчинні цукор, і крохмаль. А макаронні вироби з м’якої пшениці 1 або 2 сорту – це прямий шлях до ожиріння. У стравах, приготованих з такого продукту, багато калорій і вкрай мало користі.

НЕПРАВИЛЬНИЙ способів приготування може спровокувати навіть розвиток діабету! Справа в тому, що якщо макарони переварити, в продукті підвищується глікемічний індекс (це показник, який визначає ступінь впливу продуктів після їх потрапляння в наш організм на рівень цукру в крові людини). Так ось, в переварених макаронах такий ГІ досягає позначки 70 – а, це вже справжній інсуліновий пік!

Правильно слід варити так: в киплячу солону воду опускаємо макарони, додаємо 1 ст. л. рослинного масла, перемішуємо і варимо 6 хв. Тобто, готуємо до стану аль денте, тобто «твердими на зубок».

Позбавлення від ВІТАМІНІВ. Наші мами запевняють, що готові макарони треба обов’язково промити холодною водою. Ви теж так робите? А чи знаєте ви, що цього якраз робити категорично не можна!

Справа в тому, що різкий перепад температур зменшує кількість вітамінів і корисних речовин в страві. А саме: знижується кількість вітаміну В2, який відповідає за репродуктивні функції, і вітаміну В1, що допомагає боротися з втомою. Та й, якщо чесно, подібна порада з промивання макаронів більше актуальний для виробів 1 або 2 сорту, які під час варіння злипаються. Макарони з твердих сортів можна їсти спокійно і без промивання.

НЕБЕЗПЕЧНІ ДОБАВКИ. Кетчуп, майонез, вершкові соуси з пакетів – це все смачні добавки, які перетворюють макарони на бомбу сповільненої дії, адже то кількість підсилювачів смаку та консервантів, які знаходиться в них, насилу подужає навіть дорослий організм, не рахуючи дитячого.

НАБІР ВАГИ І ОЖИРІННЯ. І, нарешті, макарони навіть при правильному способі приготування і вживання їх в їжу без шкідливих добавок, можуть спровокувати набір зайвої ваги. Тому що ця страва – відмінне джерело енергії. Щоб цього не сталося, їжте макарони вранці або в обід, але в жодному разі не ввечері.

Читайте також: 8 страв, які ніколи не можна замовляти в ресторані!

Джерело.