5 необхідних вітамінів для вашого зору

Для кожної людини важливо мати хороший зір. Деякі вітаміни можуть значно його покращити.

Вітамін А
Його нестача в організмі може порушити колірний зір і адаптацію до темряви. Вітамін можна знайти в: печінці, риб’ячому жирі, яйцях, зелені, шипшині, бананах і гарбузі. Якщо вживати хоча б 200 г моркви і трохи рослинної олії, то можна добре підтримати зір.

Вітамін E
Природний антиоксидант, що уповільнює старіння організму. Також він зберігає еластичність, гнучкість м’язів і судин. Вітамін міститься в: рослинній олії, броколі, листі салату, мигдалі, сої та зеленому горошку. Його денна норма – 10-30 мг.

Вітамін C
Сприяє зміцненню стінок капілярів, запобігає появі катаракти і допомагає впоратися з глаукомою. Якщо його не вистачає, то очі швидко втомлюються і червоніють. Аскорбінова кислота входить до складу: шипшини, лимона, горобини, солодкого перцю, яблук, помідорів і білокачанної капусти.

Читайте також: Дієтолог розповіла, чому не можна відмовлятись від вживання хліба

Вітамін B1
При його нестачі організм реагує зниженням гостроти зору, ймовірністю появи глаукоми. Цей вітамін можна зустріти в: вівсянці, гречці, волоських горіхах, печінці, пивних дріжджах і свинині.

Вітамін B2
Знижує втому очей, захищає сітківку від ультрафіолету, сприяє гарній адаптації до темряви. Ним багаті такі продукти: м’ясо, сир, печінка, хліб з необробленого зерна.

Джерело.