50 років брехні про сало і яйця

Одна з найпоширеніших ідей про їжу в нашій культурі – поділ їжі на «здорову» і «нездорову».

Цей підхід породжує величезну трuвогу в зв’язку з харчуванням, підсилює зацикленість на темі їжі, привласнює людині статус «поганого» чи «хорошого» в залежності від тієї їжі, яку він з’їв.

Відповідь на це питання про харчування є простою і  вам знайомою: вибирати те, що зараз хоче ваше тіло.

Чому?

Та тому, що уявлення про те, яка їжа є «здоровою», в дієтології постійно змінюється.

Відбулася подія величезної важливості в дієтології: вперше за багато років були кардинально змінені офіційні дієтологічні рекомендації в США – а саме по ним згодом формулюються всі інші дієтологічні рекомендації в інших країнах.

«Протягом двох поколінь американці харчувалися відповідно за дієтологічною рекомендацією, суть якої не підтвердилася в клінічних дослідженнях», – написали всі без винятку великі ЗМІ, а також журнали про здоров’я.

Що ж змінилося?

По-перше, рекомендація підтримувати в харчуванні низький рівень жиру повністю себе вичерпала. У новій версії рекомендацій вказується, що холестерин, що міститься в їжі, немає жодного відношення до холестерину в кpові. Американці – а слідом за ними і весь світ, який використовує ці рекомендації, абсолютно марно уникали яєчних жовтків і печінки десятиліттями.

Як пише «Нью-Йорк Таймс», в цьому велика роль реклами харчової індустрії,(продукти з низьким вмістом жиру прекрасно продавалися десятиліттями).

Замість того, щоб прийняти обмеженість таких даних для рекомендації, вчені переоцінили їх значимість.

Більшість дієтологічних рекомендацій грунтувалися на дослідженнях Гарвардської медичної школи, проте в 2011 директор школи визнав, що результати їх досліджень не можуть бути використані в клінічних експериментах, тобто не можуть бути підтверджені.

Також сумніви зазнали обмеження у вживанні солі. Цілий ряд досліджень в останні роки отримали дані, що спростовують зв’язок вживання солі і захворювань серця, як ми звикли думати.

Той факт, що ми роками обмежували жири і холестерин в своєму харчуванні, міг завдати серйозної шкоди нашому здоров’ю. Урізання жирів в харчуванні автоматично означає збільшення вживання вуглеводів – зерна і круп, овочів і фруктів, того, що ми вважали «здорове харчування» десятиліттями. За 50 останніх роках кількість споживання жирів скоротилася на 25%, тоді як споживання вуглеводів зросло на 30%.

На даний момент комітет, який займається формуванням нових рекомендацій, пропонує виключити «нежирне м’ясо» зі списку рекомендованих для здорового харчування продуктів, і прибрати рекомендації скоротити червоне м’ясо і оброблене м’ясо. Зокрема, нежирне м’ясо повністю виключить зі шкільних сніданків.

Настала пора більш скептично дивитися на результати епідемічних досліджень і перебудовувати стратегію харчування з самих її основ.

До тих пір, поки цього не сталося, рекомендується повернутися до доброї старої дієти наших предків: поменше круп, поменше цукру, побільше тваринної їжі – м’яса, масла, не знежирених молочних продуктів.

Читайте також:Найсмішніша історія про жіночу логіку!

Джерело.