9 речей, які дитина робить в першу годину життя: неймовірно, але факт!

Він з’являється на світ такий маленький і беззахисний і нам здається, що він ще зовсім нічого не вміє. Але насправді він, рухомий інстинктами, вже здатний на дуже багато. І якщо ви – прихильник природних пoлогів, і у вас є можливість провести першу годину після народження вашого малюка поруч з ним, ви самі зможете в цьому переконатися.

1. Він вміє плакати. У цьому можна переконатися відразу ж після народження дитини. Його перший крик – абсолютно особливий. Він відрізняється від звичайного плачу і оповіщає світ про те, що легені включилися в роботу і отже внутрішньоyтробне життя закінчилося і малюк з’явився на світ.

Іноді малюк кричить вже на виході з родового каналу або коли його викладають на животик до мами. У деяких випадках, якщо малюк не закричав в перші хвилини після народження, його перевертають догори ногами і шльопають по попі. Прихильники природних пологів вважають цей метод застарілим і не гуманним.

2. Відразу після плачу дитина вміє розслаблятися. Особливо легко йому це вдається, лежачи на матусі. Тоді його дихання і серцебиття автоматично нормалізується і малюк заспокоюється. Ця фаза триває близько хвилини.

3. Через 3-5 хвилин після народження малюк прокидається і починає досліджувати світ. Він відкриває очі і ворушить ручками.

4. Через 8 хвилин після народження малюк переходить до активних дій. Чи включається пошуковий рефлекс, і він починає відкривати ротик, щоб скоріше знайти материнські грyди.

5. Наступна фаза – перепочинок. Втомившись від пошуку грyдей, крихітка прикриває очі і відпочиває, адже активні дії і перші відкриття вимагають чималих зусиль.

6. Через півгодини після народження малюк починає повзти. Точніше рухатися по тілу матусі у напрямку до грyдей. І будьте впевнені, він до них добереться, хоча займе це не менше півгодини. І це саме дивне, що можна побачити в першу годину його життя.

7. Ознайомлення. Приблизно через 45 хвилин після народження малюк почне знайомитися з маминими грyдьми – облизувати їх язичком, примірятися і м’яти кулачками. Завдяки його діям, у матусі почне активно вироблятися гoрмон oкситoцин, який запускає лактацію і сприяє скороченню мaтки. Кроха поки не може бачити маму так само як і дорослий, але він відчуває її запах, відчуває серцебиття. Ознайомча фаза може зайняти близько 20 хвилин.

8. Малюк вже вміє смоктати грyди і скористається цією навичкою приблизно через годину після народження. Нарешті малюк може в перший раз прикластися до грyдей, покуштувавши корисне молозиво, яке відновить його сили і заселить травний тракт корисними бактеріями.

9. Найскладніше позаду, і тепер малюк може поспати. Після довгого і важкого шляху народження і першого прийому їжі малюк проспить не менш години. Після цього його можна обмити зважити і виміряти.

Читайте також: Я до дружини, питаю мовляв … як так? Звідки дочка?

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram