Батькам на замітку. 6 хитрощів, аби виростити дитину, яка любитиме читати

Кращий спосіб розвинути мислення і фантазію дитини – це, звичайно ж, читання. Але в епоху сучасних технологій дуже складно показати дітям перевагу книг перед телевізором та інтернетом.Ось 6 прийомів, щоб прищепити дитині любов до читання з самого раннього дитинства.

1. Читайте вашій дитині з самого дитинства

Нехай читання книг стане розвагою для дитини не тільки перед сном. Нехай дитячі книги будуть його першими іграшками. Нехай вони стануть розвагою на прогулянках, в кафе або у всіляких чергах, щоб приємно провести час в абсолютно будь-якому місці. Нехай читання книги стане щоденним розважальним ритуалом і допоможе в будь-яку мить  відпочити і перенестися в цікаві казкові країни вам і вашому малюкові.

2. Не тисніть на малюка в спробах навчити його читати якомога раніше

Існує стереотип про те, що рівень інтелекту дитини проявляється в його здатності читати. Але це не так! У кожної дитини свій ритм, і кожен вчиться ходити, говорити і читати в різний час. Але найчастіше батьківське марнославство і безмежна амбітність призводять до того, що вони намагаються навчити дітей читати якомога раніше, чинячи тиск і дорікаючи малюка, дивуючись потім, чому ж дитина не любить читати.

У цій справі батьківська мета полягає не в тому, щоб якомога швидше навчити своє чадо складати букви в слова, а навчити його отримувати задоволення від читання, з інтересом «провалюватися» разом з героями в казку за, здавалося б, звичайними паперовими сторінками.

3. Читайте разом і поважайте інтереси дитини

Щоб розпалити любов до читання у дитини, насамперед потрібно з’ясувати, що найбільше припаде йому до душі. Для цього дозвольте йому самому вибрати собі твори. Адже деякі діти люблять короткі розповіді, інші довгі, щоб якомога довше не розлучатися з героєм; хтось вважає за краще казки, хтось пригоди і т. д.

При цьому не дивуйтеся, якщо дитина протягом досить довгого часу просить вас почитати на ніч одну і ту ж книгу. Це означає, що вона просто уособлює для нього комфорт в психологічному плані. Цілком ймовірно, така книга була і у вас. Спробуйте почитати її зараз – і ви повернетеся в той самий стан комфорту, який відчували колись у дитинстві.

4. Зробіть читання грою

Розповідати дитині казки з твердженнями, що від книг він стане дуже розумним і вступить до університету, не варто. Це зовсім не вагомий  аргумент для дитини. Діти почнуть читати книги, тільки якщо будуть сприймати цей процес як гру.

Придумайте правила і умови своєї гри. Один із прикладів – навчіть дитину складати. Складайте з ним історії. Просіть складати його самого. Придумуйте, що може статися з героями після кінця розповіді. Яка їхня передісторія? Як вони могли б вчинити по-іншому? Інтерес до придуманим світів лежить в основі потреби читати в майбутньому. Це ж ще і найкращий спосіб сформувати у дитини творчу уяву. Діти з розвиненою фантазією будуть шукати більш складні історії – вони потягнуться до книг.

5. Зробіть купівлю книги пригодою

Це можна вважати продовженням попереднього пункту – знайомство з книгою теж можна перетворити на захоплюючу гру. Досить дати дитині кошик і годину в розпорядження в книжковому магазині, щоб побігати між полиць, оцінити обкладинки, погортати сторінки, розглянути ілюстрації, прочитати анотацію. Після передивитись  книгу в кафе, урочисто прочитати перші сторінки перед сном – всі ці читацькі ритуали дуже корисні, вони буквально заманюють дитини в новий чарівний світ.

6. Зменшіть час користування електронікою

У світі сучасних технологій інформація надається дітям відразу в готовій візуалізованій формі. І завдяки телебаченню і Інтернету від дітей не потрібно ніякого додаткового напруження – мозок швидко вчиться працювати на зниженій енерговитратності, адже не потрібно нічого уявляти – все і так показано на екрані. Читання – це набагато більш трудомісткий процес, саме тому воно здається досить невигідним порівняно з сучасними гаджетами.

Тому, звичайно ж, варто обмежити час перебування дітей перед синіми екранами. До того ж варто віддати перевагу паперовим книгам, бо гаджети пригнічують вироблення нічного гормону – мелатоніну. Винятки становлять лише гаджети з екраном E-ink.

Читайте також: Трішки позитиву. Коли твоє маля не дає спати (фото)

 Джерело. 

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram