Батьки для вас. Не псуйте дітей. Сім «золотих правил» виховання щасливих дітей

1. Подарунки для дитини без приводу.
Дуже багато батьків схильні вважати, вони виявляють свою батьківську турботу, якщо дарують подарунки дитині кожен день. Але, за твердженням психологів, подарунки без жодного приводу можуть зробити з дітей споживачів і егоїстів.

2. Бажання дитини понад усе.
У тандемі «мама-дитина» провідну роль, звичайно ж, повинна грати мама. Якщо спостерігається зворотна ситуація, в якій правила поведінки в сім’ї диктує син або дочка, батькам потрібно переглянути свої пріоритети. Це в дитячому віці всі бажання дитини повинні задовольнятися якомога швидше, але якщо така практика продовжується і в віці 3-4 років, вам варто насторожитися.

3. Відсутність чітких меж поведінки.
Найскладніше доводиться тим малюкам, для яких батьки не встановили чітких меж поведінки. Якщо сьогодні дитині не можна робити те, що було дозволено вчора – це може збити з пантелику кого завгодно. Якщо ви вирішити встановити будь-які заборони, не потрібно їх раз у раз скасовувати, адже таким чином ви не полегшуєте життя малюкові, а тільки ускладнюєте його.

4. Недотримання правил поведінки дитини в суспільстві.
Ті батьки, які непослідовні в своїх заборонах, і з народження не прищеплюють дитині правила гарної поведінки в суспільстві, надають своїй дитині погану послугу. Адже такий малюк не просто може стати перешкодою для свого оточення, йому самому буде дуже складно уживатися в колективі.

5. Дієвість істерик дитини.
Часто мама і тато легко піддаються на маніпуляції і істерики дитини, поступаючись йому, щоб малюк якомога швидше припинив плакати. Діти можуть трактувати це по-своєму, вирішивши, що бажане можна отримати, якщо влаштувати істерику, проте такий спосіб навряд чи стане в нагоді дитині в дорослому житті.

6. Відсутність відповідальності за свої вчинки.
Навіть дуже маленькі діти цілком здатні усвідомлювати можливі наслідки тих чи інших вчинків, які вони здійснюють. Якщо батьки схильні постійно виправдовувати неприйнятну поведінку дитини тим, що «він ще маленький», вони позбавляють його можливості бути відповідальним за власні вчинки, і, як наслідок – можливості поступово дорослішати.

7. Дорослі як діти.
Напевно ви помічали, що дорослі люди самі подають неправильний приклад поведінки власним дітям – вони можуть вередувати, закочувати істерики, вважати свої бажання найбільш важливими, при цьому ігноруючи потреби інших. Не варто забувати, що те, як поводяться дорослі в сім’ї, безумовно, є прикладом для малюка, адже діти найкраще сприймають не слова, а манеру поведінки, яку вони схильні переймати.

Читайте також: Сім років по тому: що сталося з 2-річним малюком, який викурював по 40 сигарет в день (Фото)

Джерело. 

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram