Чого не можна робити вагітним: найпоширеніші прикмети і забобони та пояснення лікаря

Бабусині казки Пояснює перинатальний психолог Ірина ВШІВКОВА – Майже всі забобони йдуть з глибокої давнини, тому для простоти відразу поділимо їх на «Раніше» і «Зараз».

1. Раніше вважалося, що жінка, яка надто багато часу приділяє в’язанню, вишиванню, шиттю, перестає стежити за собою і готуватися до пологів. Через це вони можуть пройти важче, ніж потрібно.

Зараз ці заспокійливі заняття навіть радять з єдиним АЛЕ – не займатися ними занадто довго. Адже сидіння в одній позі може призвести до нестачі кисню у дитини.

2. Раніше довге волосся було ознакою здоров’я і краси. Стрижене – вірна прикмета хворої жінки, у якої за визначенням не могла народитися здорова дитина.

Зараз психологи навіть радять під час вагітності частіше бувати у косметолога, перукаря, стежити за собою, любити себе. Знову ж єдине АЛЕ: при вагітності наш гормональний фон може викинути жарт – при фарбуванні волосся візьме зовсім інший колір. Хоча на дитині це, звичайно, ніяк не відіб’ється, але може зіпсувати настрій мами.

3. Не можна заздалегідь готувати посаг – дитина може народитися з вадами або взагалі мертвою.

Раніше при великої смeртності дійсно вважалося, що не варто заздалегідь витрачатися на дитячі речі. Для бідних це було накладно. А у багатих, якщо дитина помирала, непридатні ліжечка та пелюшки лише викликали зайві негативні емоції.

Зараз, навпаки, заздалегідь приготовлені речі дають майбутній мамі спокій і впевненість, що, коли вона повернеться з пологового будинку, не доведеться носитися по магазинах, а все буде готово. Це навіть позитивно позначається на процесі пологів.

4. Не можна фотографувати чи малювати вагітну, інакше розвиток дитини зупиниться.

Раніше фотографували і малювали найчастіше багатих і знатних жінок. А здоров’ям вони відрізнялися крихким, що вело до частих викиднів або смeртей породіль. Ніхто не вів статистику, скільки намальованих селянок благополучно народили.

Зараз закарбувати щасливу вагітну маму можна і потрібно. Потім буде легше пояснити дитині, звідки вона взявся, показавши великий живіт на фото.

5. Як можна довше нікому не говорити – можна наврочити і накликати злих духів.

Раніше так вважалося знову ж через високу дитячу смeртність і нескінченну кількості забобонів. Реального підгрунтя цього немає.

Зараз, однак, психологи також радять якомога довше не говорити про свою вагітність. Тим більше якщо на початку терміну є якісь проблеми. Відомо, що більша частина викиднів припадає саме на перший триместр. І якщо станеться ця неприємність, кількість розпитувань може ще більше травмувати жінку.

6. Бути присутнім на похоронах, дивитися на виродків – дитина може народитися негарною і з відхиленнями.

Раніше вважалося, що жінка повинна якомога більше дивитися на гарні речі й відчувати позитивні емоції. Це відіб’ється на зовнішності майбутньої дитини.

Зараз це, мабуть, єдине марновірство, в яке як і раніше можна вірити. Чим більше позитивних емоцій, тим щасливіше мама і малюк. На похоронах ж горе, помножене кількістю людей, може викликати лише негативні емоції. Але ж дитина відчуває настрій мами. Тому й зараз для вагітної жінки краще дивитися лише на гарні речі, слухати тільки ту музику, яка викликає радість, і отримувати якомога менше негативних емоцій.

– Це пов’язано з тим, що будь-які дії на ступні, вірніше, на рефлекторні зони, що знаходяться там, знаходять відгук у нашому організмі.Роздратування ніг від гарячої води може викликати навіть прирощення плаценти до матки. А це загрожує кровотечами.

7. Піднімати руки (потягатись, розвішувати білизну на мотузках).

– Збільшується внутрішньочеревний тиск, виходить ефект розрідження. Знову ж внутрішні органи отримують натяг, збудження. А це все веде до збільшення тонусу матки, небезпеки викидня. Тим більше небезпечно це робити, якщо вагітність в цьому відношенні проблемна.

8. Чи можна робити епілчцію.

Самі по собі фото-і електроепіляція не небезпечні, вони ніяк не впливають ні на маму, ні на дитину. Інше питання, що можуть бути зачеплені якісь рефлекторні зони, що може привести до порушення внутрішніх органів, матки в тому числі. Хоча це досить індивідуально, захоплюватися цим я все ж не радив би.

 

9. Качати верхній прес і взагалі відчувати серйозне фізичне навантаження.

Для вагітних розроблені спеціальні комплекси вправ, де виключені підняття важкого і хитання преса. Тобто ті, які змінюють внутрішньоутробне тиск і сприяють тонусу внутрішніх органів.

10. Чи можна носити підбори.

Це правило з розряду «бережіть себе». На підборах легше спіткнутися і впасти, менше стійкості. Тим більше для вагітних, які не встигають звикнути до мінливого вазі, перерозподілу ваги на хребет, а також зміщення центру ваги і зміни осі тіла.

11. Чому не можна використовувати клізму?

Скорочення кишечника, які виникають після клізми, можуть викликати і скорочення матки. З обережністю слід відноситися і до сильних проносних.

Читайте текож: Від чоловіків якого віку жінкам краще не народжувати?

Джерело.

 

 

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram