Чому чоловіки брешуть?

– Ти чому мені постійно брешеш?

-Я? В сенсі? Коли я тобі брехав? Знаєш що! Якщо ти мені не віриш, то це твої проблеми!

Знайоме? Мені дуже, навіть з цієї ЙОГО репліки видно, що прибріхує частенько. Отже, тема статті «Чому чоловіки брешуть” не випадкова. На нашій планеті брешуть тільки «троє»: діти (наївна мила брехня, діти – святе, їх не чіпаємо), жінки (вона більше хитрує і вертиться дзигою, ми і так самі про себе все знаємо) і чоловіки, ось вони дійсно брешуть. І це вже цікаво. Практично кожна жінка задавалася питанням, чому чоловіки брешуть, і пройти повз цієї теми було б нерозумно. Та й мені самій стало цікаво, прочитала безліч цікавих і не дуже статей і публікацій, згадала всю брехню в своєму житті: як мені вішали, як я вішала. Тепер можна і узагальнити.

А чому все таки виникає таке питання? Ви ж не все життя його задавали, просто колись одного разу воно з’явилося у Ваших думках. З чого б це раптом? Відповіді, думаю, всього дві. Перша, це Ваш особистий життєвий досвід: наслухавшись від чоловіків всякого і незабаром дізнавшись, що це була нахабна брехня, Ви прийшли до такого питання. І другий, це «ліміт брехні» . Спробую пояснити. Для початку, головне це зрозуміти і прийняти – БРЕШУТЬ ВСІ. Без винятку (не хотілося б зустріти людину, яка спростує ці слова, якщо вона існує). Правду не люблять. Брехню часто приховують за словами: на благо, в ім’я, на спасіння, часто говорять так: я не брешу, я просто не договорюю. Думаю, всі з цим стикалися. Давайте будемо чесні самі з собою, як брехню не називай – брехнею вона і залишиться. Тепер далі. Брешуть всі, брешуть один одному в більшій чи меншій мірі. Брешуть мені, брешуть Вам, брешете Ви, брешу я. І ми часто знаємо, коли і чому нам кажуть неправду або хоча б здогадуємося, і закриваємо на це очі. Спокійно, без обурення, без істерик. Брехня буває нешкідливою. Але коли її обсяг переходить індивідуальну для кожного межу (поріг), то ми починаємо задаватися питаннями: Чому мені брешуть, Чому чоловік бреше, Чому чоловіки брешуть і т.д. і т.п. Ліміт.

Причини, чому чоловіки брешуть?

Дуже часто це відбувається, коли чоловік хоче справити перше враження і трохи завищує свій статус, свої доходи, матеріальний добробут. Чоловіки взагалі люблять розповідати про свої успіхи, досягнення, особливо їх прикрашати. Здаватися краще в очах протилежної статі, ніж є насправді – це лише привід бути поміченим. Це шанс. Така собі невинна брехня, якщо звичайно на ній в подальшому не почнуть будуватися відносини, тоді вони приречені.

За брехнею чоловіки часто приховують свої невдачі в роботі, бізнесі. Якщо є проблема і він її вирішити не може, то, повірте, знати Вам її не треба, а тим більше випитувати цю правду. Для багатьох чоловіків зізнатися у своїй неспроможності дуже важко, а жінці, тим більше коханій, гірше смрті. Це якщо він справжній чоловік. Стала помічати, що сучасний чоловік не проти і понить в жіночу спідницю, і робить це із задоволенням. Полюси міняються, пані та панове.

Чоловіки можуть просто набрехати, щоб Вас не турбувати і не засмучувати. Бувають ситуації, на які жінки дуже емоційно реагують, роздуваючи проблему до вселенських масштабів. Для чоловіків, в силу свого світогляду, це не трагедія, а звичайна, нормальна ситуація. Краще збреше що-небудь, щоб не будити вулкан. Гарна така брехня, потрібна (для мене особливо).

Досить таки часто чоловіки брешуть, коли хочуть «приховати» свої дрібні, а іноді не дуже дрібні, «косяки». Затримався з друзями, забув щось купити, хоча 15 разів йому нагадала. Відношу теж до розряду нешкідливих, іноді від душі сміюся, коли він починає щось на виправдання придумувати … Він теж сміється.

Чоловік бреше, коли його провокує жінка, найчастіше і регулярно це робить дружина. «Я, правда, не погладшала?», «Тобі подобається ця сукня?». Тут все зрозуміло, сказати правду – не варіант, збрехати теж, але шанс є! Потрібна Вам така правда? Ні.

Ну і зовсім не смішно, коли чуєш постійну брехню з приводу затримки на роботі. Зрозуміло, що чоловік є чоловік, з часом охолов до дружини, сім’ї, затримується на роботі. Починає брехати, історії одна від одної не дуже відрізняються, фінал же завжди один – довелося затриматися.

І звичайно ж зрада. Тут я думаю, все і так зрозуміло. Правди бути не може.

На цьому, мабуть, можна закінчувати знайомство зі списком причин, чому чоловіки брешуть. Мені здається, що це основні відмінності чоловічої брехні від будь-якої іншої, те, що притаманне більшою мірою тільки чоловікам. Тому не стала писати про таких, як:

Брешуть, щоб уникнути відповідальності
Брешуть, бо бояться сказати правду
Брешуть, щоб домогтися свого
Брешуть, щоб уникнути приниження
і т.д. і т.п.

І ще додам. Не дай Бог Вам зустріти патологічного брехуна. Бреше завжди, бреше всім, бреше собі, це щось за рамками мого розуміння. Був такий знайомий, вірила … знала, що бреше, але сподівалася … Так-то …

З повагою, Янесса!

Читайте також: Брудна дівчина попросила купити їй шматок мила, і я стала за нею спостерігати…

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram