Чому сіпає око?

У медицині повторюване скорочення кругового м’яза ока називається міокімія повіки. Але важливіше те, що це дратує, і не завжди можна зупинити зусиллям волі.

Ви занадто багато нервуєте

Напевно ви помічали, що перед дедлайном або важливою подією ваші очі починають поводитися дивно. Це нормальна реакція організму – через стрес зростає рівень кортизолу та адреналіну, і м’язи очей можуть бути більш чутливими, ніж зазвичай. Будь-який стрес, хронічний або раптовий, може викликати спазм повік.

Ви занадто стомлені

Читайте також: 7 шкідливих звичок, які наближають старість: не лініться прочитати

Коли ваші сили закінчуються, нервова система теж працює з останніх сил, і побічним ефектом може стати мимоволі пульсуюче повіко. Чим більше втома, тим сильніше цей процес. Якщо скоротити час перебування за комп’ютером і висипатися, симптом може пройти сам через кілька днів.

Надлишок кофеїну може викликати гіперактивність нервів і м’язів навколо очей, що призводить до посмикування повіки. Така реакція властива не всім людям, але якщо ви помічаєте, що після кави або шоколаду ваші очі відчувають дискомфорт, спробуйте переглянути свій раціон.

У вас очна інфекція або алергія

Блефарит або кон’юнктивіт може бути причиною сіпання. Бактерії викликають запалення, почервоніння і як наслідок – спазм м’язів. При нападі алергії посмикування ока – одна з найпоширеніших реакцій, яка супроводжується набряком і сверблячкою навколо цієї області. Посмикування повік можуть бути пов’язані і з синдромом сухого ока – закапування зволожуючих крапель полегшить цей стан.

Джерело.