Чому сверблять стопи?

Свербіж на стопах ніг може з’явитися з-за стресу, алергії, грибкового захворювання шкіри, при опіках, укусах комах.

Також викликати подразнення можуть механічні пошкодження (натерли ноги вузьким взуттям), різні інфекційні захворювання.

Алергія – найпоширеніша причина свербіння. При ній сверблять стопи, вуха, долоні. У рідкісних випадках крім свербежу виникають набряк дихальних шляхів, нудота, головний біль. При цьому недугу необхідно виявити джерело подразнення і усунути його.

Часто свербіж викликає інфекційне захворювання – короста.

Це захворювання спричиняє коростяний кліщ, який потрапляє під шкіру. При цій хворобі сильно сверблять стопи, кисті рук, живіт. Свербіж посилюється більше у нічний час. З’являються маленькі бульбашки і тонкі сірі смужки на тілі (ходи збудника). Ця недуга добре піддається лікуванню, але ніколи не проходить самостійно. Головне, при перших ознаках захворювання перестрахуватися і відвідати лікаря. Захворювання легко передається при звичайному рукостисканні, найчастіше зустрічається у дітей. Якщо у когось з членів сім’ї виявлена інфекція, пройти лікування доведеться всім.

Також причиною може стати грибок ніг.

На цей недуг багато починають звертати увагу, коли з’являються фізичні муки, а даремно. Адже якщо запустити захворювання, можуть виникнути інші більш серйозні хвороби. З-за грибка ніг в організмі людини можуть накопичуватися токсини, так як більшість грибків синтезують отруйні речовини. При цьому недугу з’являється сильний свербіж стоп, також сверблять міжпальцеві складки. Починається лущення шкіри, утворюються маленькі пухирці з рідиною всередині. При запущеній формі, подразнення може переміщатися на тильну сторону стопи. Якщо грибок стопи не лікувати він розростається на нігті.

Читайте також:Педіатр радить найкращий час для проколювання вух дівчаткам

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram