Чому так важливо доглядати за собою і своїм будинком? Неочікуване відкриття

Чому так важливо весь час доглядати за собою і своїм будинком? У багатьох це так нав’язло в зубах, що з дитинства – бажання бунту. Хочеться жити в бардаку і всіх послати подалі. Інші ніби й погоджуються, що все це непогано, але чекають, коли виникне бажання.

Бажання (мотивація) – це на 90% звичка. Звикли ви до чогось і вам це подобається, енергії майже не вимагає, все по гладких рейках, і тому результат витрачені сили з лишком компенсує. Вкладаєш мало, отримуєш більше, виникає позитивне підкріплення звички, а значить наступного разу це все ще легше.

І тільки на 10% мотивація (тобто бажання, прагнення) – це усвідомлення необхідності . На 10%! А не так, як багато хто думає: усвідомив необхідність і зробив. Ні.

Чому так важливо витрачати себе весь час до прибирання будинку і наведення краси і порядку?

Інертна психіка не дасть легко зробити те, що ви робити зовсім не звикли, не вмієте, яксь пробували, але не сподобалося. І навіть усвідомити необхідність цього не дасть. Тут же прибіжать натовпом психзахисники, зелені, білі, золоті, і заверещать на всі голоси. «Навіщо тобі це?», «Витрать сили на щось інше!», «Не мyчся, це марно!», «Залишайся собою, роби те, до чого лежить дyша!», «А раптом війна, а ти втомлений?» 90% як більшість в парламенті, переможуть, якщо король не втрутиться.

Але ці 10% – найдорожче. Вони допомагають нам міняти себе. Не просто котитися по тим рейках, які зробило наше оточення, наше середовище, наша сім’я, наша культура, впровадили в нас з дитинства (так, що нам здається, що це – природно), або втягнули нас емоційно та зарaзили своїм впливом (як, в основному, і формуються у більшості нові звички, через моду, через друзів), а міняти самим, стверджуючи себе як особистість, в своє буття, а не існування.

Важливо не просто усвідомити необхідність, а отримати від цього усвідомлення емоційний стимул. Ось про таке усвідомлення люди іноді кажуть: «прозрів», «дійшло». Це на короткий час компенсує відсутню звичку, це створює мотивацію для того, щоб почати це робити.

Це аванс, який важливо використовувати відразу. Тоді потім і звичка формується, ті самі рейки, по яких можна легко котитися і збирати бонуси, результати, славу та інші ништяки. Навіть гроші, особливо якщо ви формуєте корисну звичку в професійній сфері. Але і в інших – теж. Всі ресурси побічно беруть участь в побудові вашої успішного, безбідного життя, всі вас живлять і зміцнюють.

І показати можливу мотивацію я хочу на прикладах того, що люди робити змушені, але зазвичай не люблять: наводити порядок в домі і стежити за своїм зовнішнім виглядом. Більшість людей це роблять, але багато хто відчуває внутрішній опір. Прибирають будинок перед тим, як прийдуть гості, приводять себе в порядок перед виходом в люди, тобто єдина мотивація – «щоб від сорому не згоріти». Цією мотивації зазвичай вистачає, щоб не жити і не виглядати як бомж, але сил щоразу потрібно багато і результат не радує.

Має така людина свою начебто прибрану, але все одно засмічену, квартиру і думає: злидні вона і є злидні, як не вилизував, все одно смітник, треба робити капітальний ремонт, купувати нові меблі, а ще краще переїхати з цієї хрущоби в нормальну квартиру. А для цього треба заробити, а щоб заробити треба не витрачати час на марне прибирання, а придумати щось особливе, до чого інші не додумалися.

І лягає людина з ноутом на засмальцьований диван і бродить по інтернету в пошуках натхнення. І – заради підйому самооцінки, щоб повірити в свої сили і гори перевернути. Йому здається, що він блукає годинами по Мережі для поліпшення настрою, а насправді він трохи гасить стрeс, але в основному марно зливає енергію, настрій погіршується і звичайно ніяких нових ідей у нього не з’являється. Тим більше не виникає раптом ніякого нового бізнесу. Грошей більше не стає, зате безладу в квартирі і життя – так.

Те ж саме із зовнішнім виглядом. Не подобається вам відображення в дзеркалі, зовсім не подобається, але який сенс робити зарядку? Одна зарядка не допоможе, тільки сили зжере, потрібно багато грошей, щоб поїхати на острови, правильно харчуватися, займатися йогою на березі моря, купатися в обожнюванні струнких мулаток (ів), розквітати тілесно і шикарно одягатися, роз’їжджаючи на красивих автомобілях. Ось це буде краса, а все інше – мeртвoму припарка.

Гарний побут для багатих! А поки грошей немає, треба думати, де б їх взяти, а щоб знайти відповідь на це питання, треба лягти і міркувати, займаючись серфінгом не на воді, а самі знаєте де.

Так приблизно перенаправляється у людей випадковий імпульс звернутися до побуту. Хочеться людям міркувати про буття, а не про побут, відірватися від земного хочеться і піднестися в світ мрій (як чомусь багато хто розуміє буття). А не витрачати життя на непотрібні дрібниці.

Однак, ці дрібниці не приносять користі.

І тільки ці дрібниці здатні дати вам те, чого вам так не вистачає.

А саме.

Енергію, щоб стати більшt і сильніше. Енергію, щоб змінювати життя. Щось особливе придумувати, кудись ці ідеї впроваджувати, якcm їх реалізовувати. І так, вашf якість життя може суттєво покращитися. Але для цього всі побутові дрібниці треба сприймати не як марну трату енергії, а як харчування поля.

Тим більше це так і є.

Марна витрата енергії – це лежати в бардаку і тикати пальцем в гаджет в пошуках ілюзій.

А побут – це зовсім не марно. Це як сон і їжа – основа життя.

Буває що люди, вже одержимі якоюсь ідеєю, якоюсь справою, відкидають в сторону побут і навіть сон і кидають все на реалізацію завдання. Тут ще так, можна дозволити собі ненадовго на все забити. Хоча самі плідні діячі мали стійкий розпорядок дня: ті, які написали не один том, а багато, зробили не одне відкриття, а багато. Стійкий режим дозволяє зробити багато, стабільно існувати на високих енергіях, а не просто злетіти і впасти.

Але зовсім інша справа, коли ніякої ідеї у вас ще немає, справи немає, а ви безцільно ходите в уявних світах, сподіваючись наштовхнутися на щось особливе. Ви не в тих світах ходите, ви повзаєте по дну вигрібної ями. Там немає нічого особливого, там тільки відходи та сміття. Підніміться спочатку на більш високий рівень енергії, там вам стануть доступні інші функції буття.

А для цього треба зайнятися побутом.

Чому так важливо витрачати час на прибирання будинку і наведення краси і порядку? Чому цей час не можна вважати «витраченим» або «віднятим при справах»?

Тому що прибираючи свій будинок, ви наводите порядок в полi.

Hе в голові, як іноді пишуть в книгах. Наведіть, мовляв, порядок на столі, в паперах, в будинку, і буде порядок в голові. Hе в голові. В полі. Тобто наведений порядок впливає не на хаос думок (не тільки і не стільки), а на хаос емоцій (!) І хаос подій.

Що стосується зовнішнього вигляду, з цим все ще простіше. Це не просто простір поля, це ваша фігура в полi.

Якщо замість фігури в поле – якась пляма, якy ви відчуваєте як суб’єктивне Я, десь всередині черепної коробки, а образ в дзеркалі здається неприємним і чужим, ви майже не можете поглянути на себе з боку.

В силу цього більшість польових операцій вам просто недоступна. Багатьом вашим конкурентам доступна, а вам нi. Емпатії у відносинах у вас майже немає. Оцінити сприйняття вас вам складно.

Пам’ятайте принцип, за яким ростуть фігури? Приділяти увагу! Краще діяльну увагу (вкладення сил і засобів), ще краще емоційно насиченy (любов, кайф, інтерес). Іншим фігурам ви приділяєте увагу і вони ростуть, а своїй не приділяєте і вона не росте.

Якщо ж ви приділяєте свойому зовнішньому вигляду, реальниму образу, своїй персоні, своєму іміджу достатньо уваги (не просто тужливих роздумів, від який з’являється дірка, а емоційно насиченн, діяльну увагу) ваша персона зростає, н вашому полі постає не розмита постать, а чітка. Вона проявляється, стає яскравішою, більшою.

Ви вже точно бачите себе фізичного, нє фантазії, а себе, тому що ви займаєтеся собою, реальним є в реальному житті, фізично, а не блукаєте в ілюзіях, де ви – як уві сні, то ви, то чи хтось інший .

Ось чому важливо займатися іміджем. І як ви розумієте, не так уже й важливий результат (хоча куди він дінеться, звичайно буде), важлива увага до себе, регулярний догляд і інтерес до свого тіла, свого стилю, свого образу. Від цього у вас стає більше, а не менше енергії, ви відчуваєте себе більш впевнено, ваша самооцінка стає стабільнішою.

Як до побуту ставитеся? Любите ним займатися? Вплив порядку в будинку на поле відчуваєте? А іміджу?

Автор – Марія Комісарова

Джерело.