Чому волосся після 30 починає рідшати? Причини

Чому волосся після 30 років починає рідшати?Джерело:

Ви стали помічати, що ваша шевелюра не така пишна, як раніше? Назвемо декілька основних причин.

Волосся випадає, це нормально. Якщо в день ви втрачаєте від 100 до 150 волосків, турбуватися абсолютно нема про що. Але з віком відбуваються гормональні зміни в організмі, метаболізм починає сповільнюватися, все більше стає порожніх волосяних фолікулів. Зачіска втрачає колишній об’єм, змінюється  густота волосся.

Поки ви не з’ясуєте причину, по якій шевелюра порідшала, не поспішайте закуповуватися дорогими косметичними засобами, не займайтеся самолікуванням, втираючи в шкіру голови відвари, приготовлені за рецептами з інтернету.

Читайте також:Символи – обереги для нашого будинку, які існують вже дуже давно

Самодіяльність може не допомогти, а зашкодити, і ви позбудетеся ще більшої кількості волосся. Чи варто переживати з приводу випадіння волосся або це абсолютно природний процес, підкаже фахівець. Зверніться за допомогою до трихолога. Він зуміє докопатися до причин випадіння волосся і усунути наслідки, призначивши необхідне відновне лікування.

СТРЕСИ

Лідируючу позицію в списку причин, що впливають на якість і кількість волосся, займають стреси і нервові зриви. Сучасне життя в режимі нон-стоп не дає пощади. Нервове напруження супроводжує нас всюди: на роботі, за кермом, у місцях скупчення великої кількості людей. Невдачі і промахи провокують нас на занепокоєння, тривогу і паніку.

Незаміжніх і бездітних жінок, яким трохи  за 30, часто атакують нав’язливими питаннями про створення сім’ї, народження дітей, нагадуваннями про прискорення темпу біологічного годинника, що змушує жінок нервувати і перебувати в постійному почутті стресу.

Короткочасне переживання або тривала напруга – на все це реагує і волосся. На щастя, цей процес не є незворотнім. В першу чергу необхідно позбутися від подразника, щоб ситуація почала поступово приходити в норму.

Фахівець може призначити прийом певних вітамінів, а також порадить виділити необхідну кількість часу на сон, правильно харчуватися, пити достатньо чистої води, не забувати проводити час на свіжому повітрі. Приготуйтеся до того, що потрібно буде здати ряд аналізів.

Збої в роботі eндoкриннoї cиcтeми

Будьте готові також і до того, щоб відвідати кабінет лiкaря-eндoкринoлoгa. Будь-які зміни в щитoвидцi позначаються на нашому стані. Гoрмoни щитoвиднoї зaлoзи виконують безліч різних функцій в організмі, в тому числі вони є найпотужнішим регулятором білкового обміну. Волосся в значній мірі складається з білка.

Коли порушується білковий обмін, волосся страждає, стає крихким, ламким, і відбувається його випадіння.

Надмірна кількість чоловічих cтaтeвиx гoрмoнiв також може негативно впливати на організм і призвести до випадіння волосся. Щоб встановити цю причину, потрібно здати необхідні aнaлiзи.

Щитoвидна зaлoзa – важливий орган, що виробляє гoрмoни, з нею краще не жартувати.

Різке зниження ваги, суворі дієти

Існує думка, що схуднення після 30 років дається жінкам з великими труднощами, ніж до цього віку. Тому жінки часто вибирають для досягнення мети жорсткі дієти, що гарантують результат. Але в гонитві за ідеальним тілом багато дівчат переборщують, в результаті чого втрачають не тільки вагу, але і волосся. Як правило, дівчата, які дотримуються строгих дієт, недоотримують ряд необхідних мікроелементів.

Недостача кальцію, калію, магнію і дефіцит вітамінів згубно позначається на волоссі, воно стає тьмяним, тонким, ламким. Неприродно швидке зниження ваги, що відбувається завдяки жорстким дієтам, часто супроводжується випадінням волосся.

У підсумку, схуднувши до бажаного розміру, перед дівчиною повстає нова проблема – втрата густої шевелюри. Що ж робити? Не доводити ситуацію до абсурду. Харчуватися збалансовано.

Гoлoдування, сироїдіння, тривалі монодієти і т.п., напевно, допоможуть скинути зайві кілограми, але з великою ймовірністю негативно вплинуть на ваш організм.

До речі, існує і зворотна сторона медалі: неправильне харчування, вживання у великих кількостях солодощів і фастфуду також негативно позначається на кількості волосся на голові.

Експерименти з зовнішнім виглядом

Нарощування, фарбування, випрямлення, завивання, використання термоприладдя і є причинами, із за чого волосся травмується. Від щоденного використання фена волосся також стає ламким, що через деякий час призводить до їхнього випадання.

Любителькам регулярно робити тугі хвости та інші високі зачіски обов’язково треба знати, що вони також впливають на структуру волосся, створюють напругу біля коріння і можуть спровокувати випадіння дорогоцінних локонів.

Часто виходить так, що до 30-35 років у жінок, які систематично експериментували раніше з зачіскою, волосся виглядає помітно поріділими і тонким. І в подальшому ситуація лише погіршиться, якщо продовжувати зловживати випрямлянням і накручуванням.

Шампуні від випадіння волосся вам не помічники, запам’ятайте це. Що б не було написано на флаконі, знайте, що засіб не може стимулювати активність фолікулів, діючи тільки на шкіру голови. Не тіште себе надіями. На жаль, ніякі шампуні, маски і гелі не зроблять ваше волосся густіше.

– Наше волосся дійсно змінюється з часом.

По-перше, необхідно відзначити зміни, що відбуваються з певною циклічністю. Кожному волоску властива певна тривалість зростання (анаген), після чого настає фаза спокою (катаген) і, нарешті, він випадає (телоген).

У нормі існує баланс між кількістю зростаючих і випадаючих волосків, завдяки чому густота волосяного покриву більш-менш постійна.

Порідіння волосся спостерігається тоді, коли це співвідношення порушується – фаза анагена скорочується, а телоген, навпаки, подовжується.

По-друге, існують зміни, які проявляються з віком. З роками якість волосся змінюється. Це природний процес, який знаходиться під контролем eндoкриннoї системи. Фaзa зростання має тенденцію до скорочення. Волосся стає більш тонкими, знижується вироблення пiгмeнту (що призводить до сивині).