Чому я в 50 повинна виглядати на 30?!

Моя подруга потрапила в халепу – купила «омолоджуючу» косметику за неслабкі гроші.

Те, що це – розводняк, вона зрозуміла тільки вдома. Її «зловили» на страху перед старінням. Тепер у неї кредит і пенсія, з якою треба цей кредит погасити.

Вона така не одна, багато жінок попалися на цю вудку – через страх перед зморшками та іншими ознаками віку.

Хитрі продавці знають про ці комплексах і маніпулюють: «Яке у вас жaхливе обличчя! Ви виглядаєте на 50 років! А ось з нашої косметикою … »

Якби мені так сказали, я б відповіла: «А вам яке діло? Я виглядаю на свій вік – і що? Чому я в 50 повинна виглядати на 30?» Мене б тільки розлютила така розмова.

Звичайно, прагнення бути привабливішою – нормальний стан жіночого розуму. Так було завжди, в усі віки. Велика Клеопатра для збереження молодості і краси приймала молочно-медові ванни (або це легенда?) Та інші «багаті і знамениті» теж не відставали. При цьому, здоровий глузд говорить про те, що можна мати гарний вигляд, просто регулярно доглядаючи за собою, не витрачаючи гроші на «супермодні» косметику і процедури.

Ще мені здається дивним, коли говорять: «Мені 50, а в душі – все ще 18!» Що за кокетство? Що значить – «бути молодим душею»? Мені 50+, а я в «класики» стрибаю?

Чому ми соромимося не тільки зовнішніх ознакою старіння, а й того, що стали іншими? Чому ми не пишаємося тим, що тепер розумніші, мудріші? Що це таке – «мені в душі 18»? Це що – робити дурниці, закохуватися не в тих людей, переживати про свою зовнішність, вірити всім підряд, бути наївною дурепою? Що в цьому хорошого?

Чомусь це вважається круто. «Молода душа» і «стара душа» – це що? Набиратися розуму, дорослішати, більше знати, краще розуміти себе і людей, відрізняти справжні цінності від неправдивих, мати власну думку з будь-якого приводу, не переживати через дрібниці – це і є дорослішання душі. Це недоступно 18-річним. Ніхто з нас по суті не має в 50+ «молоду душу» з усіма описаними ознаками, інакше – життя нас нічому не вчить.

По-моєму, пишатися треба якраз, навпаки, тим, що в 50+ ми досить розумні і мудрі, щоб не робити дурниці. А якщо доросла людина, стрімголов, кидається у вир пристрастей або авантюри, то яка ж у цьому заслуга, чим пишатися?

Одного разу я побачила фото однокласниць, які відзначали 50 років випуску свого класу. При цьому вони одяглися як учениці – в шкільні форми і білі фартухи, пов’язали галстуки і бантики, думаючи, що це смішно і весело … На жаль, у мене, наприклад, це не викликало нічого, крім розчарування. Було не смішно, а сумно … “молодящейся”, навіть жартома, жінка викликає жалість .

У порівнянні з 18-річними ми, нарешті, знаходимо свободу. Чим старше, тим вільніше! Що хочу, те й роблю! Щасливі тільки вільні люди , які дозволяють собі бути собою і жити на свій розсуд. В молодості ми бунтуємо, але залежні від батьківського слова, від думки однолітків.

А тільки тепер, в 50+, ми розуміємо, що можемо жити за власним сценарієм. Ми можемо прийняти чи не свій вік, минулі помилки, зморшки і вік.

Ключове слово – «прийняти», побачити в цьому плюс.

Скажу чесно, не хочу я свої 18. Мені зараз набагато краще живеться, тому що мої внутрішні зміни ніщо в порівнянні з зовнішніми. Вони мене радують набагато більше, ніж засмучують ознаки віку.

PS Звичайно, мені шкода мою подругу! Я зроблю все, щоб допомогти їй не тільки повернути гроші, але і знайти свободу. Свободу бути собою.

Читайте також: Жінка вищого класу

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram