Чому жінки взимку агресивніші за чоловіків: названо причину

Варто наступити холодам, як наш гарний настрій скукожується до розмірів шпилькової головки. І якби не обов’язок ходити на роботу або гуляти з дітьми, то лежала б під ковдрою вічно.

Ну, не вічно. Підносила б собі час від часу “патрони” – пиріжки, шоколадки і какао. А варто вилізти з-під ковдри, як білий світ не милий. І начебто до ПМC ще далеко, а настрій “бойовий”. Причому у коханого чоловіка з настроєм все добре і ніяких “холодових” метаморфоз не спостерігається. Так що ж з нами, жінками, відбувається?

Винуватець “торжества”

Якщо ви з початком холодів стали дуже імпульсивною, ледве стримуєтеся, щоб не зірватися, то не звинувачуйте в цьому себе. Винні ваші гopмони, точніше – один з них.

Експерти канадського Університету Монреаля в ході досліджень прийшли до результатів: у жінок в холодi порушується гopмoнальний баланс. А настрій дочок Єви практично безпосередньо залежить від вироблення гopмону серотоніну (гopмону щастя). Менше серотоніну – менше позитиву.

Велика різниця

Так історично склалося, що сеpoтонін виробляється в людському організмі в денний час і особливо активно – в сонячні дні. Якщо небо тижнями затягнуте хмарами, то жіночий організм і психіка відчують явну нестачу сонячних променів. А там за інерцією – на жаль і ах! – настрій скаче, як на батуті, нервові зриви на порожньому місці, складнощі в прийнятті найпростіших рішень.

У сильної статі таких гopмональних “американських гірок” не спостерігається. Причина в тому, що у чоловіків, по-перше, гopмональна система влаштована по-іншому, по-друге, гopмону серотоніну виробляється в два рази більше, тому і настрій у них куди більш стабільний.

Сама собі лікар

Увага, питання: як жінці допомогти собі в холодну пору бути адекватною? Відповідь проста: необхідно регулярно поповнювати засіки серотоніну. Цей гopмон активно виробляється під час ceксу і вживання певних продуктів (горіхи, шоколад, яйця, м’ясо птиці, овочі і фрукти яскравих кольорів – хурма, апельсини, помідори). Зрозуміло, в дні ПМC налягати на ці продукти слід особливо активно, тоді і друга частина рецепта (ceкс) теж вступить в силу. І буде нам щастя.

Джерело.