Чому жінки живуть довше, ніж чоловіки?

Чоловіки просто не схильні до довгого життя в силу біологічних причин і свого стилю життя. З десяти нижчевикладених відмінностей у внутрішній конституції двох статей можна зробити висновок: хоч би якими тендітними не були жінки, але чоловіків вони все одно переживуть.

В ідеалі, кількість новонароджених хлопчиків повинна перевищувати кількість дівчаток в 2,5 рази, але реальність така, що організм хлопчиків гірше справляється з передпологовими інфекціями та іншими випробуваннями, які випадають на долю плоду ще в утробі. Це зводить пропорції «хлопчики-дівчатка» до показника 1:1. У той же час над чоловіками висить велика загроза померти через недорозвиненість органів на кшталт легень або мозку, тому що їх організм проходить становлення
більш повільно, ніж жіночий.

Ікс-Фактор

Як нам відомо, за ознаки, які успадкує дитина, в нашому організмі відповідають хромосоми. Sтатеві клітини здорового організму включають в себе 23 пари, 22 з яких в в основному ідентичні, а остання відрізняється залежно від статі: у жінок її складають дві Х-хромосоми, а у чоловіків – одна Х і одна Y-хромосома. Тому за X і Y-хромосомами закріпилася назва жіночої і чоловічої відповідно. Для деяких дослідників такий «недобір» X-хромосом у чоловіків є приводом припускати, що саме це робить їх менш життєздатними.

Якби чоловікам було менш властиво робити необачні вчинки, то їх популяція була б значно вищою, ніж вона є.

Серед інших наукових припущень є і така: оскільки жінка несе в собі функцію продовження людського роду, на її бік стала сама еволюція і впровадила в неї ряд захисних механізмів. Вони-то і забезпечують довголіття жінки і, як наслідок, безпеку її генетичного матеріалу, який можна назвати більш рідкісним, ніж чоловічий. Корінь переоцінки власних можливостей знову варто шукати в біології і анатомії: лобові частки головного мозку, де зважуються ризики і ставляться питання про відповідальність, у чоловіків розвинені слабше, ніж у жінок. Це дає право говорити, що чоловіків на подвиги штовхає в прямому сенсі нерозсудливість.

Хвороби серця

У хвороб серця немає переваг за sтатевою ознакою – до них в рівній мірі схильні як ті, так і інші. Однак якщо у чоловіків подібні проблеми назрівають уже до 30-40 років, то жіночий організм пізнає їх на 10 років пізніше. Причина криється в жіночому гормоні естрогені – завдяки йому кровоносні судини 40-річної жінки виглядають так само, як судини 30-річного чоловіка і довше зберігають свої функції, захищаючи жінок від захворювань серця.

Шкідливі звички

Хоча статистика залежності від алкоголю і нікотину серед чоловіків і жінок говорить про значний приріст серед останніх, ці згубні атрибути все ще залишаються прерогативою чоловіків, і промовляти прописні істини про їх згубність немає ніякого сенсу.

Нерівномірні навантаження

Значне фізичне й емоційне напруження, яке чоловікам доводиться переживати на роботі, компенсується спокійним і навіть схильним до знерухомлення відпочинком. Такий контрастний перехід не обіцяє здоров’ю нічого хорошого, і у тих жінок, які після роботи переходять до домашніх справ, є як мінімум один привід задовольнятися своєю долею.

Відповідальність

Кількість покладених на чоловіка функцій обернено пропорційна його здоров’ю і віку, що особливо помітно на керівниках – ні рівень зарплати, ні особистий кабінет не додають їм років на тлі тієї щоденної відповідальності, що вони несуть.

Близькі контакти

Іншою поширеною серед чоловіків шкідливою звичкою запросто можна назвати їх властивість тримати всі свої проблеми в собі, і розплатою за цю емоційну стійкість може стати рання смeрть. Жінки менш стримані щодо скарг і нарікань на долю, за рахунок чого і додають собі пару-другу зовсім зайвих років. Міцніші соціальні зв’язки надають відмінну терапевтичну дію в стресових ситуаціях, і не дивно, що в здоровому шлюбі, де завжди є до кого звертатися по допомогу, чоловіки і жінки живуть довше.

Бережливе ставлення до здоров’я

Зрештою, жінки більш уважно прислухаються до всіх внутрішніх поколювань і в разі чого негайно б’ють на сполох і звертаються до лікарів. Для чоловіка ж здоров’я – це щось, чим можна нехтувати, що вони і роблять, свідомо занижуючи серйозність пережитих ними симптомів, аби не йти в лікарню. Немає нічого поганого в мужності, але з нею можна легко загратися.

Джерело.