Чому жінки живуть довше за чоловіків?

За даними geobe.se зараз в Україні жіночого населення – 54%, а чоловічого – 46%. Крім того, серед українок рівень смертності набагато нижчий, ніж серед українців: у жінок на 1000 осіб – 114 смертей, у чоловіків – 295. Очікувана тривалість життя жінок – 76 років, чоловіків – 66 років. Приблизно такою є і загальносвітова статистика. Саме тому ми,жінки, маємо берегти наших чоловіків, любити і цінувати. Але спробуємо спочатку розібратися, у чому тут справа?

Чоловіча стать не така вже і сильна. Якщо розпочати аналізувати з ембріонального періоду, то виявляється, що за статистикою на одну дівчинку припадає 1,2 хлопчики. А при народженні співвідношення стає 1:1 (тобто чоловічі ембріони частіше гинуть під час вагітності).

Дослідження показали, що жінки живуть, в середньому, на 6-16 років довше, ніж чоловіки. Чому так відбувається, сказати важко. Але заслуговує уваги гіпотеза американських медиків з університету Вейк-Форест у Північній Кароліні. На їхню думку, головні «убивці» чоловіків молекули їх статевих гормонів, які викликають серцеві захворювання, підвищуючи вміст ліпопротеїнів низької густини та холестерину в крові. Молекули жіночих статевих гормонів, навпаки, підвищують вміст ліпопротеїнів високої густини, забезпечуючи нормальний вміст холестерину. Вчені провели цікавий експеримент і зробили не менш цікаві висновки. Експеримен, проведений за участю кастрованих чоловіків, засвідчив, що кастровані пацієнти (гвалтівники, які зазнали покарання) жили довше, у середньому 69 років, проти звичайних для чоловіків на той час 56. Відомо також, що кастрація продовжує життя самцям ссавців. То невже головними винуватцями є чоловічі гормони???

Однак не всі дослідники схильні відводити біології аж таку важливу роль.Більшість звинувачує спосіб життя чоловіків: постійні стреси, надмірне вживання алкоголю, паління, переїдання і не часте відвідування лікарів (а може, навіть, у деяких і панічний страх перед походом в лікарню!). Більшісь сучасних чоловіків живуть за принципом: що хочу, те і роблю із своїм життям і здоров’ям. Крім того, чоловіки завжди більші за розмірами і сильніші за жінок (у ссавців теж саме). А бути сильнішим нелегко: це вимагає чимало часу і енергії, які можна було б витратити для збереження власного здоров’я. А ще, чоловіки частіше стають жертвами воєнних конфліктів, убивств, самогубств і дорожньо-транспортних подій.

З огляду на це, дискусії з цього питання, тобто щодо причин розриву в тривалості життя чоловіків і жінок, так і залишаються відкритими.

Читайте також: Подарунки, які чоловіки бояться отримати на Новий рік

Та якими б не були причини невеликої тривалості життя чоловіків, для нас, жінок, висновок один – любити і берегти їх ще більше. Може, саме для цього Бог і створив жінку?