Чи можна перехрестити дитя з іншим кумом?

«Три роки тому я хрестила хлопчика у своїх друзів. І ось вони мене просять, щоб приїхала до них і ми знову перехрестили дитину.

Кажуть, що вони перестали спілкуватися зі своїм кумом і відмовилися від нього, і тепер хочуть, щоб похрестив дитину інший чоловік. Скажіть, будь ласка, чи можна повторно проводити обряд хрещення? Порадьте, як мені поступити?»

Відповідь на запитання читачки дає священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії: «Святе Таїнство Хрещення дається людині один раз на все життя, більше не повторюється та нічим не знімається, навіть найбільшими гріхами самої людини. Так читаємо в Символі віри: «Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів…» Тому повторне перехрещування накликає на вас і на священика, який його звершить, гріх хули на Святого Духа.

Щодо кума, з яким ваші рідні не спілкуються, то хіба це є великою бідою? Люди, які стають хрещеними батьками, повинні, в першу чергу, духовно опікуватися своїм хрещеником, молитися за нього, а не тільки приходити раз на рік в гості, приносити подарунки чи пити горілочку з кумами. У багатьох, на жаль, тепер викривлене уявлення про хрещених батьків і зводиться воно до матеріальних речей. Християнство ж говорить про духовне, і на Страшному Суді такий кум буде відповідати перед Богом, чи добре він виконував свій обов’язок, був хорошим прикладом для свого хрещеника чи хрещениці.

Тому поясніть своїм друзям, щоб вони не брали на себе гріха і не перехрещували дитину.

Зоя, м. Любешів, Волинська область

Читайте також:Хресні батьки і все про них (відео)

За матеріалами видання: Вісник

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram