Далеко від природної: вчені назвали новий стандарт жіночої краси

Американські дослідники після ряду опитувань та досліджень і з’ясували, що стандарт жіночої краси знову змінився і прірва між новим ідеалом та природною статурою стала ще глибшою.

Про це пишуть в науковому журналі Sех Roles.

Вчені прийшли до висновку, що на зміну худим жінкам з’явилися м’язисті жінки з рельєфним тiлом.

“Ми знаємо, що уявлення про жіночу красу формуються жіночими журналами, виданнями про моду та іншими ЗМІ. При цьому, починаючи з 50-х років минулого століття спостерігається постійне зниження ваги жінок, особливо це помітно на обкладинках журналів. Але в той час середньостатистичний індекс маси тіла звичайних жінок навпаки збільшується”, – зазначив автор дослідження та психолог з університету в Канзас-Сіті Френсіс Божик.

Читайте також: Вчені визначили ідеальний вік для нapoджeння дитини

Аналізуючи публікації ЗМІ і пости в соціальних мережах, вчені звернули увагу на збільшення контенту, пов’язаного з популяризацією фітнесу у виданнях, орієнтованих на жіночу аудиторію. Після цього вчені провели два дослідження, де жінки оцінювали зовнішність жінок та їхню привабливість.

Результати показали, що найбільшу перевагу опитані жінки віддали підтягнутим, струнким та м’язистим красуням.

Ці результати доводять, що засоби масової інформації зробили свою справу і впровадили в свідомість жінок новий ідеал краси. Сучасний стандарт вимагає, щоб представниця прекрасної стaті була не тільки худою, але й володіла добре розвиненою мускулатурою. Ми вважаємо, що формування нового типу краси може мати негативні наслідки, оскільки буде бити по самооцінці жінок, збільшувати ступінь незадоволеності своїм тiлом і заганяти їх в депpeсію,
– додав дослідник.

Джерело.