Дезодоранти та антиперспіранти. В чому ключова різниця, та який краще обрати до вашого типу шкіри

Один з головних літніх проявів – підвищене потовиділення, яке в сезон легких відкритих суконь дуже недоречний. Потовиділення – це природний процес в організмі, що захищає нас від перегрівання. Потові виділення зволожують шкіру і роблять її більш еластичною. Однак надмірна пітливість завдає неприємностей і дискомфорт, змушуючи людину обмежувати себе у виборі одягу, сковувати свободу своїх рухів і бентежитися в присутності інших. Наївно вважати, що ця проблема не вирішується, і розвивати в собі комплекс неповноцінності. Сучасна косметична медицина пропонує масу засобів для позбавлення від неприємного запаху поту.

Самі по собі потові виділення не мають різкого запаху. Він з’являється в результаті розкладання поту бактеріями, які мешкають у шарах нашої шкіри і розмножуються в теплому вологому середовищі. Перший метод боротьби з підвищеним потовиділенням – дотримуватися особистої гігієни, приймаючи прохолодний або контрастний душ двічі на день (вранці і ввечері). Відразу після душу слід скористатися засобом для запобігання пітливості – антиперспіраном або дезодорантом.

У численних рекламних роликах поняття антиперспіранти і дезодоранти часто змішують, видаючи одне за інше, однак принцип дії цих косметичних засобів істотно різняться.

Дезодоранти усувають неприємний запах, але не його причину. До їх складу входять дезінфікуючі і дезодоруючі консерванти, які знищують мікроорганізми, що сприяють появі неприємного амбре. Зовсім інша справа антиперспіранти: до їх складу входять органічні солі алюмінію і цинку, які скорочують вивідні протоки потових залоз, обмежуючи потовиділення на 20-40%. Іншими словами, вони впливають безпосередньо на потові залози і фактично порушують природні процеси в організмі. З цієї причини лікарі-дерматологи багато і часто сперечаються про те, наскільки серйозної шкоди нашому здоров’ю завдає використання антиперспірантів. Але більшість їх думок зводиться до того, що сама по собі «закупорка пір» на обмеженій площі не може зашкодити. Самопочуття людини може різко погіршитися, якщо тільки антиперспірант нанести по всьому тілу, а це навряд чи кому прийде в голову.

Антиперспіранти і дезодоранти стануть нам незамінними помічниками, якщо при їх використанні ми будемо слідувати декільком простим правилам:

Наносити їх потрібно тільки на суху і чисту шкіру
Обов’язково змивати їх в кінці дня.

Оскільки штучне гальмування потовиділення може привести і до порушення терморегуляції організму, не рекомендується користуватися антиперспірантами перед підвищеними фізичними навантаженнями.

Під впливом сонячних променів деякі дезодоранти можуть утворити темні пігментні плями, тому перед походом на пляж від використання дезодоранту краще відмовитися. Особливо це стосується засобів, що містять вітамін B10, деякі антибактеріальні добавки, бергамотове масло і олії всіх цитрусових.

Врахуйте, що антиперспірант перешкоджає виділенню поту, але безсилі, якщо той вже виділився, тому користуватися ним протягом дня марно.

Якщо запах поту являє собою велику проблему, то дезодорант обов’язково повинен містити антибактеріальні добавки.

При покупці антиперспірантів і дезодорантів звертайте увагу на термін придатності – чим він довше, тим більше консервантів. Крім того, багато що залежить від тари, в яку поміщена косметична композиція. Консервантів завжди менше там, де присутня герметичність.  Багато цих речовин міститься і в део-кремах,  що видавлюється з тюбика. А ось про спреї такого сказати не можна – адже вміст цих балончиків недоступний для повітря.  Відповідно і консервантів туди додається менше.

При виборі дезодоранту потрібно звернути увагу в першу чергу на форму випуску. Спреї, гелі, олівці, кулькові і роликові дезодоранти – кожна з цих різновидів відповідає певному типу шкіри. Так, спреї категорично протипоказані людям з чутливою шкірою:  в них у великому обсязі  містится спирт який може викликати роздратування, почервоніння і сильний свербіж.

Читайте також: Дитячими очима. Уже нічого не буде як завжди…

Джерело.