До нас з Костею на весілля Поліна прийшла без чоловіка. Вона віддала брату конверт з подарунком, посміхнулася і сказала: – У Михайла не вийшло. Справи. Мало того, що вона прийшла одна, так ще й весілля нам зіпсувала

Костя, коли його сестра відійшла, подзвонив її чоловікові. З жартівливим наїздом: – Чувак, я одружився! А тебе немає! Що за справи? – хвилинне мовчання, бурхливі пояснення його співрозмовника. – Як розлучилися? Коли? А діти? Ну ви даєте!

Чоловік, поговоривши з Мішею, прибрав телефон і знайшов Поліну для того, щоб її вислухати і заспокоїти. Мені здалеку було видно, як вона мотає головою, сміється, намагається щось заперечувати. А потім Поліна розридалася і обняла Костю, забруднивши його білий піджак своєю розмазаною косметикою. Побачивши, що Поліна виє, до них поспішили свекри. Вони стали перемовлятися, жестикулювати. Чоловік приніс своїй сестрі водички. І так тривало весь вечір.

У мене весілля, а наречений і його батьки вужем крутилися навколо нещасної покинутої. На мене навіть гості косо дивитися почали. А коли їх вух досягали шепотки зі звісткою про розлучення Поліни, то вони йшли до неї зі словами співчуття і підтримки. Я вирішила підійти і привести цей гурток за інтересами до тями, нагадати, що взагалі-то у нас з Костею найщасливіший день у нашому житті, і ниття зі скаргами на розлучення не доречно.

– Ти сама коли-небудь можеш опинитися на місці Поліночки, – присоромила мене свекруха, варто було мені вимовити пару фраз. Чоловік промовчав, немов погодившись. А його сестра задоволено заблищала заплаканими оченятами.

Я почала міркувати, що якщо людині погано, то вона не піде веселитися на свято. Що Поліна раніше могла повідомити про своє горе: розлучення – це справа не одного дня. Тим більше, у них діти. У будь-якому випадку був суд, як потім з’ясувалося, ще й не одне засідання. І вона мовчала, нікому нічого не сказавши. Зате на моєму весіллі підвернувся такий вдалий привід поплакатися і повідомити всім про зміни у своєму житті.

Найсмачніший і красивий шматок торта віддали Поліні. Їй потрібніше. Свекруха навіть спробувала скасувати наш з Костею танець: на її донечку можуть нахлинути спогади про її весілля, треба пожаліти дівчинку. Тут вже я встала в позу і пригрозила чоловікові проблемами в сімейному житті, натякнувши, що його родичі розбредуться по домівках, а ми-то з ним разом залишимося.

Піймавши момент, коли сестра чоловіка залишилася на самоті, я поцікавилася причиною мовчання. – Не хотіла псувати вам настрій. Ви такі щасливі були, до весілля готувалися. Мама метушилася, ти плаття вибирала, Костик світився від радості. У мене язик не повернувся сказати.

– А так краще вийшло, так? Тебе не бентежить, що свято у мене, а всі навколо тебе на задніх лапках стрибають? – я розлютилася, тому не стала підбирати слова.

– Вони – моя сім’я! Переживають. Я додому поїду, щоб тебе не нервувати. За законом підлості, її останню фразу почув Костик. Відразу почав відмовляти, але Поліна все одно поїхала. І я залишилася в цьому винною: вигнала бідолаху. Слідом за Поліною пішли її батьки, звинувативши мене в черствості і безсердечності. Так ця зірка споганила наше весілля. Ось я на сто відсотків впевнена, що якби мій чоловік не подзвонив Михайлу, то Поліна все одно б кому-небудь поплакалась. Не дарма ж вона мовчала про факт розлучення, хоча могла батькам і відразу повідомити. Вони ж її сім’я, як вона сама заявила. Ось навіщо так чинити? Чого вона хотіла домогтися? Опинитися в центрі уваги?

На цьому Поліна не заспокоїлася. Через два дні, коли ми з Костею купували квитки в Таїланд, щоб провести час удвох, він видав геніальну думку: – А давай Польку з собою візьмемо? Їй зараз не завадить змінити обстановку, розвіятися.

Навряд чи він сам до цього додумався, чи не так? У мене трохи істерика не трапилася, прямо в офісі туроператора. Я запропонувала чоловікові летіти з сестрою, без мене, прямо озвучивши, що третій зайвий у цій подорожі.

– А що такого? Ну не хочеш, не візьмемо її з собою.

– Не хочу! На тому й зупинилися. Сестра чоловіка залишилася вдома. Зате варто було нам повернутися, як ми зіткнулися з ворожістю з боку свекрів. Вони навіть презенти не взяли, швиденько мене з Костею випровадивши під приводом того, що їм не до нас.

Я дуже зла на цю хитрулю. Зробити шоу з розлучення на чужому весіллі – зуміти треба. Зі свекрами все зрозуміло: Поліна їхня дочка, як не крути. Так що вина за зіпсовані відносини лежить тільки на ній. Ось ні краплі не здивована, що Міша її кинув: як з такою інтриганкою жити можна?

Фото ілюстративне з вільних джерел