Дитяче хропіння небезпечне для здоров’я

Всі діти час від часу можуть хропіти і це вважається нормою. Однак часте хропіння і проблеми з диханням уві сні можуть спровокувати зниження концентрації уваги і труднощі в навчанні.

Недавнє дослідження вчених з медичної академії при Гетеборзькому університеті, Швеція, показує, що більшість батьків не знає про ризик, якому піддаються уві сні діти, котрі хропіння.

Якщо дитина часто хропе, це призводить до регулярних апноє сну і до погіршення якості сну, що, в свою чергу, призводить до денної втоми, зниження концентрації уваги і труднощів в навчанні, енурезу і сповільненого зростання.

Шведські вчені провели дослідження за участю 1300 дітей у віці від 0 до 11 років. За результатами дослідження з’ясувалося, що 5% дітей хропіли кілька разів на тиждень. При цьому, лише третина батьків таких дітей звернулася за медичною допомогою.

Як говорять учені, більшість батьків навіть не здогадуються про зв’язок хропіння і проблем зі здоров’ям у своїх дітей. Дослідники наголошують на необхідності інформувати батьків про важливість звернення за медичною допомогою у випадках регулярного хропіння і апноє сну.

Найпоширенішою причиною дитячого хропіння є збільшені гланди і аденоїди, нагадують дослідники. У цих випадках вчені рекомендують вирішити цю проблему хірургічним шляхом.

Читайте також: Як підготувати дітей до сповіді

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram