“Голос країни-7”: чому Катя Чілі програла священику УПЦ МП

Коли маленька, якась втомлена і невпевнена в собі Katya Chilly (Катерина Кондратенко – авт.) З’явилася на сліпих прослуховуваннях в шоу “Голос країни-7”, це викликало непередаваний захват не тільки суддів проекту, а й глядачів по всій Україні. Жалісливі українці люблять “повсталих-з- попелу-птахів-Феніксів”, та ще й з драматичною історією в дусі СТБ.

Її неординарна зовнішність, космічне спів і пам’ять про неї, як про артистку, здобули шалений успіх: її виступів стали чекати, посипалися інтерв’ю і коментарі, а трепет перед нею самою Тіни Кароль додав Чілі надзвичайної важливості. І до речі, швидше за все саме слова Тіни Кароль про те, що Катя потрібна Україні, і стали вирішальними для вибору наставниці. Катя з упевненістю пішла до Тіни. І, швидше за все, це було фатальною помилкою. Не змогла в підсумку Кароль довести її до перемоги.

Чілі могла б ще поспівати в команді Тіни, якби не два “але”. По-перше, абсолютно однаковий репертуар (а глядачеві хотілося подивитися на те, як вона, наприклад, заспіває пісню “Грибов”). Ну а по-друге, – отець Олександр. Саме цей священик, також з команди Тіни, обійшов Katya Chilly, залишивши останню за бортом.

Спочатку здавалося, що ці двоє йдуть “ніздря в ніздрю”. Тільки ось батюшка заспівав і попсу, і народний фолк, і молитву “Аксион Естін”. Katya Chilly ж, спочатку дивує своїми інопланетними інтерпретаціями народних пісень, скоро приїлася. Змінювалися костюми і наспіви, але не змінювалася сама Katya і її репертуар. І саме тому у випуску “Голосу” від 16 квітня шоу покинула Katya Chilly. Якій обіцяли грандіозне повернення, але яка отримала грандіозний провал, за крок до перемоги.

І ось тут начебто все логічно: є причина і наслідок, є мотив і глядацьке рішення. Але давайте розберемося детальніше, які фактори вплинули на програш Chilly і винна в цьому лише її наставниця? Чи можуть бути додаткові фактори, що впливають на програш співачки?

Для цього варто зрозуміти, чи так уже чесно виграв отець Олександр, який, до того ж, є служителем церкви Московського патріархату – який ось уже четвертий рік частина українського суспільства сприймає особливо вороже?

Вбраний у білий одяг священик, який співає молитву напередодні Великодня, відібрав більшу кількість голосів у “Яблуньки”, проспіваною Катею Чілі. Вдумайтеся! Священик російської православної церкви, яка є найпотужнішим інструментом в пропагуванні “русского мира”, за часів ескалації конфлікту між Україною і Росією, виграє у співачки, яка співає народний український фольклор і давно відома українському глядачеві.

Абсолютно неможлива в наших реаліях оказія, стала, проте можливою. Користувачі соцмереж загадку розгадали швидко і припустили, що справа в маніпуляції передсвятковими настроями телеглядачів, мовляв, і молитва, і сама роль співака напередодні Великодня, і одяг, вплинули на голосуючих, ось вони і віддали свої голоси за батька Олександра.

Чи не прив’язуючись до рейтингів і підрахунками голосів (на каналі, в разі скандалу, доведуть, що все підрахували правильно), залишається питання: кому потрібніше була ця перемога і хто потрібніше українському глядачеві? Katya Chilly, яка вдихнула в нове життя в абсолютно незвичайні українські твори? Або батько Олександр, який навряд чи стане в підсумку професійним співаком? Чому навряд чи? Та тому що призначення у нього інше. Життєва роль. І МПЦ, так.

Але залишається сподіватися, що перемогу в шоу здобуде найсильніший, а Katya Chilly продовжить знайомити нас з глибоким українським фолком і більше не загубиться на широких просторах українського шоубізу.

Читайте також: Життя щось придумає…

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram