Гріхи до сповіді: про які говорити, як їх називати та які особливості покаянна

У кожного з нас в житті настає момент, коли хочеться полегшити свою душу. Родичів не хочеться обтяжувати своїми проблемами, а незнайомим не хочеться довіряти свої таємниці. Кому ж тоді відкритися? Кожна віруюча людина знає, що є таке обряд як сповідь. Під час неї Ви можете розкрити всі свої таємниці Господу і вони нікому не будуть відомі.

Які гріхи говорити на сповіді і як їх називати

Кожен, хто перший раз зважиться йти на сповідь, думає про те як правильно поводитися? Як правильно називати гріхи на сповіді? Буває таке, що люди приходять на сповідь і в детальних подробицях розповідають про всі свої життєві перипетії. Це не вважається сповіддю. Сповідь містить в собі таке поняття як покаяння. Це зовсім не розповідь про Ваше життя, та ще й з бажанням виправдати свої гріхи.

Так як деякі люди просто по іншому не вміють сповідатися, то священик візьме і такий варіант сповіді. Але буде правильніше, якщо Ви спробуєте розібратися в ситуації і зізнатися у всіх помилках.

Читайте також: Свято Воздвиження: особлива молитва до Чесного Хреста

Багато пишуть свої гріхи на сповідь списком. У ньому вони намагаються все детально перерахувати і розповісти про все. Але є й інший тип людей, які перераховують свої гріхи лише окремими словами. Описувати свої гріхи необхідно не загальними словами про пристрасті, яка вирує в Вас, а про її прояв у Вашому житті.

Запам’ятайте, сповідь повинна бути не докладною розповіддю про подію, а повинна бути покаянням в певних гріхах. Але й не варто бути особливо сухим в описі цих гріхів, відписуючись тільки одним словом.

Як називати гріхи на сповіді?

Часто люди намагаються знайти точну назву свого гріха. Пам’ятайте про те, що гріхи необхідно називати тими словами, які існують в сучасній мові. Краще буде, якщо Ви будете каятися своїми природними словами від чистого серця, а не завченими з книг. Ви повинні розуміти про що Ви говорите.

Всім відомо, що є 8 пристрастей. І якщо ви не дотримались заповіді стосовно цих пристрастей, то в цьому обов’язково необхідно покаятися.

Приклад гріхів на сповіді:

розпуста, гнів, грошолюбство, черевоугодництво, сум, гордість, марнославство, смуток

У кожному з них каятися необхідно по різному. Є такі гріхи, про які детально говорити не потрібно, але необхідно чітко дати священику зрозуміти ступінь гріха. А ось у випадку з гріхами марнославства, гордості, злодійства, необхідно пам’ятати про такі випадки і при необхідності нагадувати собі про них.

Що необхідно зробити перед тим, як прийти на сповідь

Усвідомити свої гріхи. Перш за все Ви повинні усвідомити власні гріхи. А що ж таке гріх? Це те діяння, яке суперечить Божій волі. Найчастіше короткий зміст волі Господа щодо людей можна знайти в знаменитих Десяти Заповідях.

Не користуватися «списком гріхів». Багато воцерковлених людей говорять про те, що використання таких списків під час сповіді перетворює її в формальне перерахування своїх проступків. Але якщо Ви все ж боїтеся щось упустити під час обряду, то краще зробити собі невелику пам’ятку.

Віруючій людині потрібно знати як правильно написати гріхи на сповідь. Для цього можна використовувати таку підказку:

Гріхи, які відбулися проти Господа Бога (віра номінальна, невіра в Бога, забобони, звернення до різних ворожок, створення «кумирів»).

Гріхи проти самого себе і ближнього свого (засудження і обговорення недоліків близьких, нехтування людьми, абoрт, різного роду блyдні гріхи, малодушність, нехтування вихованням дітей, неправда різного роду, привласнення чужої власності, пияцтво та інші залежності, лінь, заздрість, зневага власним здоров’ям , жадібність, небажання змінювати своє життя, бажання «красивого життя», байдужість до інших людей).

Говорити тільки про гріхи до того ж власні. Не придумувати особливої церковної мови.
Говорити про серйозні речі, а не про дрібниці. Намагатися змінити своє життя ще до сповіді. Намагатися жити мирно з усіма.

Спочатку перед сповіддю бажано дізнатися ту, коли в храмі проводять такий обряд. Буває таке, що бажаючих дуже багато. Тоді було б краще звернеться особисто до священика і попросити призначити Вам окремий час. Може бути так, що під час сповіді священик може призначити Вам покуту.

Це не покарання, це просто метод для того, щоб повністю викорінити гріх і отримати прощення за нього. Вона має свій термін дії. В основному після сповіді відбувається причащання. Саме тому рекомендують поєднувати підготовку до покаяння з підготовкою до причастя.

Перелік гріхів на сповідь для жінок

Особливо перелік гріхів для жінок не дуже відрізняється від списку чоловіків, але все ж є певні відмінності. Так наприклад: проведення абoрту. Це вважається тяжким гріхом, навіть якщо він був зроблений за медичними показаннями.

Вважають, що проблеми ще не нарoдженої дитини, можуть виникнути через хвороби, які передаються стaтeвим шляхом. А значить відносини можуть бути не чистими і не постійними. Саме за цей гріх необхідно просити прощення і каятися в ньому. Також покаятися необхідно і тому, хто міг порадити або підштовхнути жінку на такий крок.

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram