Хто вона? Загадкова жінка в чию честь назване найвідоміше авто (фото)

16 вересня виповнюється 127 років від дня народження Мерседес Еллінек – найвідомішої жінки, ім’я якої пов’язують з автомобілями. Незважаючи на те, що вона ніколи не захоплювалася автомобілебудуванням і взагалі не цікавилася машинами, в її честь був названий знаменитий «Мерседес».

Адріана Мануела Рамона Еллинек народилася в 1889 р в єврейській родині в Австрії. Її домашнім прізвиськом було ім’я Мерседес, що в перекладі з іспанської означає «милосердя, благодать», а в перекладі з латинської – «дар, милість». Мати Адріани жила в єврейській діаспорі в Марокко, де по сусідству розташовувалася іспанська громада. Звідси знання іспанської мови і любов до імені Мерседес. З дитинства Адріана захоплювалася музикою і співом і не проявляла ніякого інтересу до автомобілів, на відміну від свого батька.

Еміль Еллінек був відомим у Відні підприємцем і дипломатом. У 1890-і рр. доля звела його з інженером, конструктором і промисловцем Готлібом Даймлером і автоконструктором і підприємцем Вільгельмом Майбахом. Еллинек побачив перспективу гарного заробітку в самохідних візках, які сконструювали Даймлер і Майбах. Йому вдалося швидко налагодити продаж цих автомобілів в Ніцці.

Так Еллинек став представником автомобільної фірми «Даймлер» у Франції. У 1899 р він вирішив взяти участь в гонках на одному з цих авто. Будучи консулом Австро-Угорщини, Еллинек виступив анонімно, під псевдонімом «мсьє Мерседес». Так він не тільки випробував машину, але зробив вдалий маркетинговий хід: у Франції зацікавилися автомобілями Даймлера. Після цієї «рекламної кампанії» Еллинек запропонував Даймлеру вигідну угоду: він замовив у нього 36 автомобілів (що на ті часи було дуже великим замовленням), але поставив умову: продаватися вони будуть під назвою «Мерседес», а торговим представником марки в Австро-Угорщині , Франції і США буде Еміль Еллінек. Угода була укладена і принесла хороші дивіденди обом сторонам.

Автомобілі Даймлера добре продавалися, і не дивлячись на те, що покупцям було відомо назву фірми, що їх випускає, незабаром всі стали іменувати їх виключно «Мерседесами». Тому з 1902 р, за рішенням ради акціонерів, машина отримала офіційну назву «Даймлер-Мерседес», в тому ж році була запатентована торговельна марка «Мерседес», а також відбулася презентація моделі 35 hp на виставці в Парижі, де поруч з авто висів величезний портрет дочки Еміля. У 1926 р, після злиття двох автомобільних корпорацій – «Даймлер» і «Бенц», машину перейменували в «Мерседес-Бенц».

Чим же ввесь це час займалася дівчина, чиїм домашнім прізвиськом був названий популярний автомобіль? Коли Адріані було 4 роки, її мати померла, і батько з дітьми перебрався до Ніцци. Пізніше Мерседес повернулася до Австрії, де продовжувала займатися музикою і вокалом. За відгуками сучасників, у неї було прекрасне сопрано. Долею однойменних машин вона цікавилася мало і не поділяла батьківського захоплення гонками. У 1909 р Мерседес вийшла заміж за барона Карла фон Шлоссера, але цей союз закінчився гучним  розлученням – жінка пішла від чоловіка до бідного скульптора. У 39 років Адріана раптово померла від туберкульозу.

Ще в 1903 р її батько приєднав її прізвисько до свого прізвища і став офіційно іменуватися Еллинек-Мерседес. І ввійшов в історію ще й тому, що до нього нікому не приходило в голову ім’я дочки перетворювати в своє прізвище. Під час Першої світової війни Еллинек і його друга дружина були звинувачені французькою владою в шпигунстві на користь ворога, і їхнє майно конфіскували. Адріана ж, по суті нічого не зробивши для розвитку автопрому, стала найвідомішою жінкою серед автомобілістів.

Читайте також:  Вражаюче. Картини створені за домомогою молотка (Фото)

Джерело. 

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram