Ймовірність розлучення можна передбачити по аналізах жінки

За рівнем окситоцину в організмі жінки під час вагітності і відразу після пологів можна передбачити, розлучиться вона з батьком своєї дитини чи ні. Результати дослідження, проведеного вченими з Університету МакГілл (Канада), були представлені на щорічній конференції Товариства особистісної та соціальної психології, що проходила в Сан-Дієго (США).

Дослідники зібрали зразки слини 341 жінки в першому і третьому триместрі вагітності, а також через 7-9 тижнів після пологів. За долею 188 учасниць вчені стежили протягом наступних 2,5 років.

По завершенні цього терміну більшість жінок були все ще разом зі своїм партнером, розлучилися не всі. Але у всіх учасниць рівень окситоцину на початку вагітності і після пологів був нижче, ніж у інших. Як розрахували дослідники, кожен пункт підвищення рівня окситоцину в першому триместрі збільшує шанси на збереження шлюбу в сім разів. А якщо рівень гормону залишається високим і після пологів, то ці шанси підвищуються в дев’ять разів. «Наші дані говорять про те, що низький рівень окситоцину в організмі матері пов’язаний з ризиком того, що вона залишиться одна з маленькою дитиною на руках», – так прокоментувала результати дослідження один з авторів, психолог Дженніфер Бартц .

На її думку, виявлений ефект можна пояснити по-різному. Наприклад, тим, що при високому рівні окситоцину мати більш спокійно і органічно взаємодіє з малюком, що позитивно впливає на загальний клімат в родині. Бартц попередила, що отримані результати є попередніми, щоб підтвердити їх, потрібні подальші дослідження.

Читайте також: Чи можна відмовлятися від похресників?

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram