Календар сімейного життя: час на кохання

У будні – робота, у вихідні – відсипаємося, прибираємо, готуємо на наступний тиждень. Добре, якщо виходить сходити в кіно або в гості. А далі знову будні, і відчуваєш себе трамваєм, який їде з точки А в точку Б … А як же любов?

Любов ще бути може – досить внести ці ДАТИ в свій календар і дотримуватися їх регулярно, щоб зберегти і зміцнити ніжні відносини.

РАЗ В ДВА РОКИ

Придумуйте собі нове спільне захоплення – лижі, дайвінг, квіллінг, можна влаштувати ремонт або завести в будинку тварину. Тим більше, якщо діти давно просять собаку. Простіше кажучи, вам потрібна спільна (досяжна!) мета, до досягнення якої ви будете рухатися разом в одному напрямку.

Навіщо це потрібно? Щоб озирнутися, здригнутися, відчути себе знову парою, пов’язаною однією метою. Турботи і робота не закінчаться ніколи, а час йде – і його слід приділяти собі, один одному, сім’ї. Як то кажуть, якщо каші не помішувати, вона пригорає.

РАЗ В РІК

Їхати у відпустку удвох, без дітей. Дітей можна на тиждень відправити до літнього табору, в санаторій або до бабусі з дідом. Навіщо це потрібно? Щоб підзарядитися, інакше діти за відпустку «вип’ють з нас всі соки», і побути НЕ мамою і татом, а чоловіком і жінкою.

РАЗ В ПІВРОКУ

Ставити один одному «каверзні» питання: чи всі тебе влаштовує в нашому житті? Є щось, чого ти від мене не отримуєш, а хотів би? Про що ти зараз мрієш? Що б ти хотів змінити в наших відносинах і чому?

Навіщо це потрібно? Таке міні-опитування допомагає виявити «зони ризику», які ще не стали настільки помітні, щоб псувати відносини, але вже ось-ось почнуть. До того ж «по режиму» легше повідомити коханому про те, що вас щось перестало влаштовувати, а не збирати роздратування. І в цілому довірчі бесіди, в яких ви обидва відчуваєте вразливість, зближують.

РАЗ В МІСЯЦЬ

Обмінюватися списками книг, фільмів, плейлистами, посиланнями на цікаві ресурси/аккаути або статті в Інтернеті.

Навіщо це потрібно ? Смаки у нас різняться, а темп життя такий, що ми ледь встигаємо один у одного запитати про книжки, які читали, або навіть про фільм, який подивилися разом. А якщо ви регулярно давали один одному свого роду «звіт», то ви збагачуєте один одного і одночасно нагадуєте: я думаю, що тобі це сподобається. А це рівнозначно тому, що «я дума про тебе = я тебе люблю і ціную».

РАЗ НА ДВА ТИЖНІ

Влаштовуйте один одному короткі побачення. І під час зустрічей домовтеся, що теми навчання дітей, ремонт холодильника, складний проект і інші робітничо-побутові теми – під забороною. Навіщо це потрібно ? Само по собі побачення – це важлива зустріч, під час якої люди хочуть представитися один перед одним у кращому світлі і просто добре провести час. Правда ж, вам такий «перезавантаження» часто хочеться?

РАЗ НА ТИЖДЕНЬ

Витрачати вечір або хоча б пару годин на спільне «нічогонероблення». Хочете, влаштуйте на кухні дегустацію вина або просто полежіть разом, накрившись пледом і обнявшись. Поговоріть. Помовчіть.

Навіщо це потрібно? У довгому списку корисних, потрібних, обов’язкових справ втрачається головне – бути поруч, разом. Це заняття найкраще підкріплюється відчуттям, що зараз поруч з тобою близька людина, і ви нікуди не поспішаєте.

РАЗ В 5 ДНІВ

Займатися коханням. Зрозуміло, ваш графік такого спілкування може бути іншим, головне, – щоб він вас влаштовував.
Навіщо це потрібно? Якщо з близькістю у вас все в порядку, це знак того, що і з відносинами все добре. І потім, вченими доведено: для щастя парі зовсім не обов’язково не вилазити з ліжка, влаштовуючи марафони.

РАЗ В ДЕНЬ

Обговорювати плани на день і обговорювати, як день пройшов. Навіщо це потрібно? Чим активніше наш ритм життя, тим рідше ми спілкуємося. А якщо і спілкуємося, то зводимо «розмову» до списку продуктів, які доручаємо купити або коротким меседжем «Буду пізно».

Дуже важливо щодня говорити один з одним голосом і дивитися один одному в очі. Такі сімейні бесіди з жартами і обговореннями і дітям дадуть зрозуміти, що сім’я – це люди, які спілкуються на загальні теми, а не дивляться в свої смартфони в загальних стінах.

ЧОТИРИ РАЗИ НА ДЕНЬ

Тепло обніматися і цілуватися. І без «підтексту». Навіщо це потрібно? Ви напевно знаєте, що дорослій людині для впевненості в собі, хорошого настрою і самопочуття потрібні 8 теплих обіймів в день. І якщо ми, жінки, може обійматися з подружками, з дітьми, з мамою, то у чоловіків «Ресурс» обіймів обмежений.

Забезпечте коханому мінімальну «порцію» обнімашок – і відносини стануть ще краще, ще міцніше, ще ніжніше.

Читайте також: Любов з акцентом: 5 країн, де живуть найтемпераментніші чоловіки

Джерело.

 

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram