Кесарів розтин: що не можна робити після операції

Кесарів розтин застосовується у випадках неможливості самостійних пологів з різних причин. Після кесаревого розтину, як і після інших операцій передбачаються деякі заборони і рекомендації у відновлювальному періоді. Що не можна робити після кесаревого і що можна в післяопераційному періоді повинна знати кожна жінка, яка готується до операції.

Першу добу післяопераційного періоду

Після кесаревого розтину жінка перебуває в палаті інтенсивної терапії. В цей час породілля отримує інтенсивну відновлювальну терапію. Залежно від стану жінки, їй можуть бути призначені препарати для відновлення втраченої крові, антибактеріальні препарати і ліки, що відновлюють роботу кишечника.

У першу добу після операції не можна їсти. Можна пити воду з лимонним соком. Також в перший день не рекомендується сідати. Всі поживні речовини в перші 24 години після кесаревого розтину жінка отримує внутрішньовенно у вигляді крапельниць.

Читайте також: 9 речей, які ви робите неправильно

Другу добу післяопераційного періоду

Якщо операція пройшла без ускладнень і стан породіллі стабільно, молоду маму на другий день переводять у палату післяпологової терапії. Кожну жінку, яка перенесла операцію консультують про терапевтичні методи післяопераційного лікування. Шви після кесарева розтину обробляють 2 рази на добу.

db12aca13d09d16ab4b039b6f678e6db Що не можна після кесаревого розтину, післяопераційна дієта, догляд за дитиною

Триває антибактеріальна терапія. Заборони в цей час стають менш суворими. Зберігається заборона на тверду їжу. Мамі можна вже їсти бульйони, йогурт натуральний, відварне м’ясо, подрібнене в блендері. Також можна пити чай, компоти і морси. Харчування повинно бути обмеженим. Потрібно їсти маленькими порціями 5 – 6 разів на день.

Починаючи з другої доби, необхідно починати самостійно рухатися. Проте різко підніматися з ліжка не рекомендується. Вставати треба акуратно, повернувшись на бік і спустивши ноги на підлогу. У перші дні це буде важко, але рухова активність після операції дуже важлива для якнайшвидшого відновлення всіх функцій організму.

Третю добу післяопераційного періоду

6052b57c8695b130ce89ca11c2909d2d Що не можна після кесаревого розтину, післяопераційна дієта, догляд за дитиною

На третій день після кесаревого розтину зберігається заборона на тверду їжу. Можна поступово включати в раціон каші, нежирний сир, знежирений кефір, котлети парові, овочеве або фруктове пюре. Зберігається заборона на переїдання. Необхідно їсти часто, але малими дозами.

Раніше не можна різко вставати з ліжка і напружувати м’язи черевного преса. Поки післяопераційний шов не затягнувся рубцем не можна приймати душ. Перше обережне купання можна здійснити не раніше 7-го дня після операції. При цьому не можна терти шов мочалкою. Можна злегка намилити його милом і прополоскати теплою водою. Важливо ретельно промокнути шов після купання м’яким рушником. Слідкуйте за тим, щоб шов був сухим. За рекомендацією лікарів при необхідності шов потрібно обробляти антисептичними розчинами.

Iнтимне життя в післяопераційному періоді

Залежно від стану жінки, заборона на sтатеве життя може варіюватися від 1,5-го до 2-х місяців після кесаревого розтину. Дане питання має вирішити лікуючий лікар, грунтуючись на обстеження і динаміку відновлення в післяопераційному періоді.

При виникненні ускладнень, таких як інфікування шва, запалення матки, ендометріоз та ін, заборона на iнтимні стосунки може бути продовжено до повного одужання. У будь-якому випадку, iнтимне життя можна відновити тільки після припинення виділень і повного загоєння швів.

Спорт в післяопераційному періоді

aad65e7b25038d8c6727046a65471245 Що не можна після кесаревого розтину, післяопераційна дієта, догляд за дитиноюБагатьох жінок цікавить питання про те, коли можна починати фізичні вправи для відновлення фігури. Якщо жінки, які народили самостійно можуть приступити до занять спортом, відразу після виписки з пологового будинку, то з жінками, які перенесли кесарів розтин все зовсім по-іншому.

Після операції необхідно витримати не менше 1.5 місяців перед тим, як починати фізичні вправи. Починати заняття необхідно з мінімальних навантажень, поступово збільшуючи кількість і темп вправ.

Робити вправи на зміцнення м’язів преса можна тільки після дозволу лікаря.

До цього можна робити легку гімнастику, яка спрямована на підняття життєвого тонусу і настрою.

Повторні пологи

Жінкам, які народили за допомогою оперативного втручання, вкрай не рекомендується планувати вагітність раніше 2-х років після перенесеної операції. За цей час рубець на матці повністю заживе і не зможе чинити несприятливого впливу на подальшу вагітність.

При дотриманні всіх рекомендацій, жінка швидко відновлюється після оперативних пологів і в майбутньому може планувати народження другої дитини. Повторні пологи в цьому випадку, швидше за все, будуть також проходити за допомогою оперативного втручання. Однак бувають випадки і самостійних пологів після операції.

Читайте також: 10 дивних речей, які про вас можуть розповісти руки і ноги

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram