Коли діти кажуть «Ні» !!! Як батькам правильно вчинити в даній ситуації

У віці двох, шести, восьми років, а також у підлітковому віці дітям особливо властивий негативізм. Ваша дитина може відмовлятися абсолютно від усього, що б ви їй не запропонували. І це абсолютно нормальний процес розвитку підростаючої особистості. І батькам необхідно запастися великим терпінням, щоб не перетворити процес дорослішання дитини в постійну боротьбу, яка приносить результати, прямо протилежні задуманим.

Щоб допомогти і собі, і дитині впоратися зі складними періодами в житті і не зіпсувати відносини, перш за все контролюйте власну мову і поведінку.

Обмежте вживання слова «ні» у своєму лексиконі. Дитині намагайтеся задавати питання , які виключають відповіді «так» чи «ні». Наприклад, запитайте її: «Ти будеш пити молоко або кефір?». А якщо дитина відмовляється спати, то зробіть так, щоб відволікти її запитаннями на кшталт: «Ти збираєшся вкладати спати поряд з собою ведмедика чи ляльку?»

Звертайтеся до дитини, просіть її про допомогу, змушуючи приймати рішення: «Мені потрібна твоя допомога, щоб приготувати обід. Як ти думаєш, з чого нам краще почати? »

Заохочуйте її самостійність: «Ти чудово з усім впораєшся сама! Тобі не потрібен постійний нагляд з боку дорослих ». Маленька дитина може і не зрозуміти, що ви їй говорите, але вона обов’язково відчує ваше схвалення, коли зробить щось самостійно.

Дружіть зі своїми дітьми, жартуйте з ними навіть тоді, коли ситуація, на ваш погляд, напружена до межі. Адже чим частіше ви будете говорити своїй дитині: «Ти будеш це робити», – тим частіше будете чути у відповідь: «Ні, не буду!». Це цілком природня реакція дитини на наказовий тон дорослих у період дорослішання. Якщо ж ви скористаєтеся гумором, то все буде по-іншому.

Коли ваш любий син або дочка в двадцять перший раз говорить вам «Ні!» – Не варто виходити з себе і відразу хапатися за ремінь, а посміхніться і обійміть свою дитину, промовивши: «Я не відпущу тебе до тих пір, поки ти не скажеш« так ». Дитина побачить, що ви не сердитися на неї, і обов’язково пом’якшиться.

P.S. Говоріть своїм дітям тільки ті слова, які б Ви самі хотіли від них почути!

Читайте також:Як полегшити своє життя. СЕКРЕТИ БАГАТОДІТНОЇ МАМИ

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram