Коли заборонено вінчатися, що цьому може перешкодити

Коли заборонено вінчатися, що цьому може перешкодити

Правила, за якими укладається шлюб, освячений церквою, трохи відрізняються від норм цивільного законодавства. Тому для того, щоб отримати від священнослужителя згоду на вінчання і не зіпсувати собі свято, Вам слід знати про те, коли у проведенні обряду Вам можуть відмовити.

У багатьох храмах Вас попросять пред’явити свідоцтво про укладення шлюбу. В принципі, церква може освятити незареєстрований союз, проте це скоріше є винятком.

Вас не обвінчають, якщо Ви вступаєте в церковний шлюб вчетверте. Згідно православним правилами, з’єднувати себе священними узами можна максимум три рази. При цьому Ви обов’язково повинні пред’явити свідоцтво про розлучення або вдівство, а також дозвіл від Архиєрея.

Священнослужитель відмовиться здійснювати обряд, якщо хтось з молодят заявить, що він атеїст і зважився на вінчання лише за наполяганням чоловіка або батьків. Проводити обряд не будуть і якщо хтось із наречених не хрещений.

Не можна вінчатися, якщо хтось із закоханих офіційно перебуває в іншому шлюбі. Для цього потрібно свідоцтво про розлучення і дозвіл Архієрея.

Шановні читачі запрошуємо вподобати нас у Telegramта Instagram

Ще одна перешкода – кровна або духовна спорідненість молодят. Перша пов’язана з тими ж обмеженнями, які прописані в цивільному законодавстві. Друге ж забороняє вступати в церковний шлюб особам, які раніше були свідками на вінчанні однієї пари або хресними батьками однієї дитини.

Коли ж таких нюансів у Вас не виникло і Ваша віра і бажання бути разом сильні і абсолютно щирі, то кожен храм із задоволенням проведе обряд вінчання і благословить Ваш шлюб перед обличчям Бога.

Коли можна проводити обряд вінчання

Вінчання в православних церквах проводять по певних днях відповідно до вінчальним календарем. Тому для того, щоб уникнути непорозумінь у день свята Вам необхідно домовиться з представниками храму про обряд заздалегідь.

Зверніться до священика вподобаного Вам храму не пізніше ніж за 3 дні до заповітної дати. Після цього слід відправитися в канцелярію церкви, де відзначать обраний час і число. Вінчання, як правило, проводять після Божественної Літургії. Отже, найбільш імовірним для здійснення таїнства є час між 11-00 і 13-00.

Вінчання в усіх православних храмах не роблять у вівторок, четвер і суботу, а також протягом Великого, Петровського, Успенського і Різдвяного посту. Багато церков також відмовляються проводити таїнство на передодні великих і храмових свят. Саме тому дату вінчання слід уточнювати особисто у священнослужителя, адже для багатьох обителей подібні питання є індивідуальними.

А ось найбільш підходящим часом для вінчання з давніх пір вважалася осінь, зима від Хрещення до Масляниці, літо в період між Петровським і Успенським постами, а також першу неділю після Великодня, яке носить назву Червона гірка.

Що ж стосується проміжку часу між укладенням шлюбу в РАГСі та проведення вінчання, то тут жодних обмежень не існує. Ви можете прийняти таїнство як в день реєстрації, так і через багато років, коли свідками на Вашому вінчанні стануть діти або навіть онуки.

Головне, щоб в цей момент Вас переповнювали почуття радості і любові, а все інше не має значення.

Читайте також: Хресні батьки: кому не можна ставати хрещеними

Джерело.