Кому дається ангел-охоронець — тільки охрещеним чи всім?

Відповідно до нашої віри, деякі ангели призначені для того, щоб охороняти людей і допомагати їм.

Про це стверджується в Святому Письмі, наприклад, у Посланні до Євреїв: «Хіба ж не всі вони  духи, що їх посилають до послуг тим, які мають успадкувати спасіння?» (Євр. 1,14).

Святе Письмо приписує служінню ангелів такі функції: вони передають людям Божественні вказівки, доносять Богові молитви людей, охороняють людину від демонів і допомагають їй виконувати свої обов’язки.

Згідно з Біблією і Переданням, існування і служіння ангелів-охоронців треба приймати як догмат щодо людей в цілому. Твердження ж про те, що кожен окремий вірний має власного ангела-охоронця, не належить до догмату, але є незаперечним богословським вченням.

Усі середньовічні богослови поділяли доктрину про ангела-хоронителя і вважали, що не тільки християн, але всіх людей охороняє небесний дух.

У Катехизмі Католицької Церкви про це говориться таке: «Від свого початку до смерті людське життя перебуває під їх охороною та заступництвом. «Кожен вірний має біля себе ангела-хоронителя й вихователя, який веде його в житті» (це цитата святого Василія Кесарійського). Уже на землі християнське життя бере участь через віру у блаженній спільноті ангелів і людей, з’єднаних у Бозі» (ККК 336).

Ми можемо стверджувати, таким чином, що не тільки кожний вірний, але й кожна людина має свого ангела-хоронителя. Тому що Бог хоче привести до спасіння всіх людей.

У різних богословських трактатах про ангелів-охоронців говориться, що вони оберігають нас від небезпек тіла і душі, надихають нас робити добро, приносять наші молитви Богові й дбають про нас. Нарешті, в момент смерті вони приводять нас до Бога. Згідно з ученням святих отців, захист від диявола тих, хто вмирає, ввірений насамперед архангелові Михаїлу.

Католицький Оглядач

Читайте також: Що вам варто знати про свої родові гріхи?

За матеріалами видання:CREDO