Кулінарні табу: в які дні не можна готувати? Має знати кожна жінка!

За старих часів приготуванню їжі відводилася особлива, сакральна роль – це було ритуалом, здатним дуже сильно вплинути на людину, яка буде вживати їжу. Тому вважалося, що в певних станах і ситуаціях жінка повинна уникати готування. Що ж це за ситуації?

Під час місячних

Про те, що при місячних готувати не можна, чули, напевно, багато. Наші предки вірили, що в «критичні» дні жінка вважається «нечистою» і автоматично «нечистим» стає все, до чого вона доторкається.

Правда, дехто вважає, що в «ці» дні не можна готувати лише деякі страви, наприклад, пекти пироги, варити варення, солити капусту, огірки або сало. Тісто не підійде, банки з варенням і соліннями роздуються …

В наш час психологи говорять про те, що під час місячних жінка стає емоційно неврівноваженою, розсіяною, тому може щось упустити, розлити, забути покласти потрібні інгредієнти.

При хворобі

Їжа, приготована хворою людиною, може негативно вплинути на енергетику тих, хто її їстиме. А якщо захворювання носить вірусний характер, ви просто можете заразити інших. Звичайно, якщо у вас просто легке нездужання, то нічого страшного. Але якщо ви хворі серйозно, шукайте інші варіанти.

У стані голоду

Це може здатися дивним, але голодною краще їжу не готувати. Одна справа, якщо ви збираєтеся їсти на самоті, але якщо за столом будуть сидіти кілька людей, приготовані страви можуть не припасти їм до смаку. Справа в тому, що голод змушує нас думати більше про те, як набити шлунок, а не про якість страв. Та й в поспіху можна блюдо, приміром, не доварити.

У поганому настрої

З давніх-давен вважалося, що їжа, яку жінка готує, вбирає її енергетику. А звідки взятися позитивній енергії, якщо жінка не в настрої? Якщо ж судити з точки зору психології, то в такому стані кулінарний процес не приносить особливого задоволення і страва готується абияк … Результат може вийти відповідний. Принаймні, нікого цією стравою краще не годувати.

Після сварки

Якщо ви з кимось посварилися, краще спочатку «охолонути», а потім вже братися за ополоник. В такому стані вам буде просто не до готування. Не дай бог, ще палець поріже!

У стані злості

Вас довели до сказу близькі, колеги або продавець в магазині? Наші предки вірили, що коли людина зла, вона знаходиться під впливом бісів. Такій людині складно контролювати свої думки і вчинки. В результаті вся злість йде в приготовану страву. До того ж, злість – це стрес, а що з нами відбувається в стані стресу, всі прекрасно знають. Ми можемо, наприклад, не додати в страву щось потрібне чи порізатися.

Якщо немає бажання готувати

Іноді ми готуємо тільки, тому що треба їсти. Але якщо готувати в цей момент нам не хочеться, навряд чи їжа вийде смачною. Як показує практика, сирава, яку готують «без душі», виходить прісною і несмачною. А ось їжа, яку готують з любов’ю, зазвичай буває смачною і ароматною.

У будинку чоловіка в перший день після весілля

Це старовинна прикмета . Наші прабабусі, виходячи заміж, найчастіше після цього відправлялися жити в будинок чоловіка і його батьків. Вважалося, що молода спочатку повинна в ньому освоїтися, щоб стати повноправною господинею. Тому до готування в перший день її не підпускали.

Можна вважати це порожнім марновірством, але в будь-якому випадку мало кому вдається швидко освоїтися на чужій кухні. День після весілля потрібно якраз на те, щоб все з’ясувати і всьому навчитися.

На чужій кухні

Навіть якщо кухня не в будинку чоловіка, а в будинку вашої родички або подруги, бажано на ній не готувати. Будь-яка кухня несе енергетику своєї господині. А ви можете її порушити – візьмете не той посуд, не ті інгредієнти – і в підсумку страва вийде несмачною – недовареною, пересоленою і т.д. Ви можете допомагати іншій жінці готувати, але намагайтеся не залишатися на чужій кухні поодинці!

У великі релігійні свята

Релігійне свято служить для відпочинку і молитви, а готувати в цей день не можна. Звичайно, це не означає, що на Різдво чи Великдень ви повинні сидіти за порожнім столом. Подбати про святкові страви потрібно заздалегідь. А перед подачею на стіл їх можна довести до кондиції – заправити, підігріти … Це не забороняється. Але основна приготування повинна здійснюватися напередодні, а не в день свята.

 

Читайте також: Через мене він не отримав медаль. А тепер оперує мого сина…

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram