Лiпома: чим небезпечний жировик

Лiпоми або «жировики» у дорослих людей зустрічаються досить часто, але нерідко вони з’являються і в дитячому віці. Причини їх виникнення можуть бути різні (вчені донині ведуть суперечки з цього питання), але будь-яке новоутворення на тілі дорослої і, тим більше, дитини – однозначно привід негайно звернутися до лікаря.

ЩО ТАКЕ Лiпоми

Лiпома – новоутворення, що представляє собою жирову тканину, покриту фiброзної оболонкою, локалізується в місцях, де є жировий прошарок. Рухоме підшкірне новоутворення – досить еластичне, не заподіює хворобливих відчуттів.

Найчастіше лiпому видно неозброєним поглядом, але так само вона може визначатися лише при пальпації. У більшості випадків лiпома проявляється на зовнішніх ділянках шкіри, але може зустрічатися і на внутрішніх органах, що мають жировий прошарок.

Іноді на тілі може бути кілька лiпом. Таке захворювання називається лiпоматоз. За великим рахунком, «жировик» представляє собою косметичний дефект, але бувають і випадки переродження ліпоми в лiпосaркому.

ДІАГНОСТИКА лiпоми

Щоб правильно встановити вид пyхлини, необхідно провести медичний огляд. Іноді досить зовнішнього обстеження пацієнта і опитування. Якщо з його слів підтверджується три ознаки: пyхлина виникла давно, має дуже повільне зростання і не завдає ніякого дискомфорту, цього буває достатньо для встановлення діагнозу.

Більш точну інформацію можна отримати шляхом дослідження тканини, що знаходиться всередині лiпоми. Для цього проводиться пункція і отримані клітини ретельно розглядаються під мікроскопом.

ЯК ЛІКУВАТИ лiпому?

Якщо підтверджений діагноз лiпома, самим раціональним варіантом лікування цього захворювання, як у дорослих, так і у дітей, є її видалення. Зробити це необхідно, оскільки, по-перше, завжди існує ризик переродження доброякісної пyхлини в злoякісну, по-друге (особливо це стосується дітей) – психологічний дискомфорт, що тягне за собою ряд негативних наслідків.

На даний момент існує три види видалення ліпоми: хірургічне втручання, кріотерапія (видалення за допомогою рідкого азоту) і лазер.

ВАЖЛИВО: Чим менша лiпома, тим менше хірургічне втручання. Особливо це стосується дітей! Невелике і досить безболісне втручання можливо буде виконати в місцевій поліклініці, не вдаючись до госпіталізації. Якщо ж час згаяно і «жировик» виріс до певних розмірів, то після видалення на рану доведеться накласти шви.

І наостанок ще раз повторюся: завжди необхідно пам’ятати основне завдання, особливо батькам маленьких дітей, – при виявленні найменшого новоутворення необхідно своєчасно звернутися за консультацією до фахівця. Будьте здорові!

Читайте також: Ця ванночка допоможе позбутися загрубілої шкіри стоп усього за 10 хвилин

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram