Мама в 12 років: “Інтер” “отримав на горіхи” за скандальне шоу

Незалежна медійна рада засудила показ скандального випуску ток-шоу “Стосується кожного” про школярку із Львівської області Тетяну Лучишин, яка нарoдила в 12 років.

Про це повідомляє “Детектор медіа”.

Експерти зробили висновок, що незважаючи на інтерес до ситуації, телеканал “Інтер” був зобов’язаний утриматися від деталізації про Тетяну Лучишин та забезпечити її конфіденційність.

Також телеканал повинен був утриматися від деталізації приватного життя молодої матері і забезпечити для неї приватність: закрити обличчя дівчини і її дочки, опустити деталі про кесaрів і сeксyальне життя.

“Незалежна медійна рада вважає, що телеканал “Інтер” при трансляції випусків передачі “Стосується кожного” від 9 і 13 жовтня 2017 порушив вимоги абзацу чотирнадцятого частини другої статті 6 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” з огляду на недотримання права на повагу до приватного життя низки героїв передачі, зокрема неповнолітніх”, – сказано в рішенні Ради.

Також експерти наголосили, що ведучий шоу Андрій Данилевич проігнорував дотримання інтересів дитини, поставивши собі за мету домогтися своїми питаннями отримання більше шoкуючих фактів для подальшого обговорення їх у рамках програми.

“Хоча мав би, навпаки, зупиняти подібні питання і не давати їм звучати в рамках студії. Ці факти дозволяють стверджувати, що в діях Андрія Данилевича ознаки порушення професійних стандартів діяльності журналіста”, – сказано в рішенні Ради.

Медійна рада також прийшла до висновку, що при трансляції програми телеканал “Інтер” порушив вимоги Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, поширивши інформацію, яка порушує законні права та інтереси фізичних осіб.

Водночас ведучий Андрій Данилевич у випуску від 9 жовтня 2017 не виявив належної обережності при висвітленні питань, пов’язаних із дітьми, чим порушив положення статті 18 Кодексу етики українського журналіста.

Як повідомлялось раніше, на телеканалі “Інтер” вийшли дві серії ток-шоу “Стосується кожного” на тему “Мама-дитина” – про 12-річну шестикласницю з Борислава Львівської області, яка у вересні нарщдила дівчинку. В обох випусках творці ток-шоу мали на меті встановлення особи батька.

Читайте також: Народила від вітчима? У резонансній історії 12-річної породіллі зі Львівщини спливли нові деталі (відео)

У першій серії обговорювали гіпотетичного батька – 18-річного сусіда, який відмовився від спілкування з журналістами. У другій серії 13 жовтня глядачі дізналися про результати ДНК-аналізу, який спростував попередню гіпотезу. Тому в програмі йшлося вже про трьох кандидатів на батьківство, які є родичами дівчинки (вітчим і два брата).

Пізніше скандальною програмою зацікавилися Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська та Уповноважений з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram