Медики приголомшили: як часто потрібно змінювати піжаму, рушник та штани?

Піжами, рушники, простирадла, зубні щітки ну і одяг. Всі ці життєво необхідні предмети цілком можуть містити багато реальної гидоти. Коли ж потрібно їх міняти, чистити або викидати, щоб не завдати собі шкоди.

Вони – елементи, які ми використовуємо щодня. Обійтися без них можна хіба що тільки в тому випадку, якщо всі 24 години проводиш «на ногах». Простирадла, ковдри та подушки чекають нас. Вони роблять ліжка зручними і разом з піжамами створюють додатковий затишок. Рушники (для рук, ніг, кухонні) зубні щітки. Далі ви дізнаєтеся, як часто слід їх змінювати на нові.

Піжами

Підраховано, що в середньому чоловіки носять одну і ту ж піжаму 13 ночей поспіль, а жінки – до 17. «Піжаму носять поруч зі шкірою, ділянки якої наповнені різними мікроорганізмами», – каже професор Блумфілд, який проводив дослідження в даній області. «Ці організми, як правило, нешкідливі, але потрапляючи на рaнку, можуть викликати проблеми (різного роду зaпалення). Піжаму слід прати 1-2 рази в тиждень.

Брюки, шорти

На штани при контакті з білизною переносяться мікроби, які також можуть викликати поширення в організмі інфeкції. «Штани і шорти потрібно прати після кожного зносу, без винятків», – говорить д-р Ліза Екерлей, професор гігiєни навколишнього середовища (університет Селфорд). Міняти на нові – щороку.

Рушники для посуду

Рушники можуть стати причиною подразнень шкіри, очних інфекцій та інших, потенційно небезпечних для життя людини, захворювань. Середній кухонний рушник таїть в собі 4 млрд. живих бактерій і містить в 6 разів більше бактерій, ніж дверна ручка туалету. «Тканина рушники легко забруднюється, в тому числі і мікроорганізмами, які можуть стати причиною харчових інфекцій», – повідомляють в Science Daily. Крім того, дослідники виявили, що сальмонели продовжують рости на тканинах рушників навіть після того, як їх попрали. Міняти рушники потрібно кожен день і не витирати ними руки!

Рушники банні

Рушники поглинають мeртві клітини шкіри, а разом з ними і бактерії, які до цього жили на наших організмах. У теплих, вологих умовах мікроби лише процвітають. Обмін рушником з іншою людиною може спровокувати різке поширення бактерій і вірусів (герпес, інфекції шкіри від золотистого стафілокока) на нового господаря.

Банні рушники повинні мінятися або хоча б просушуватись після кожного застосування, наполягає Філіп Тіерно (мікробіолог, Нью-Йорк).

Простирадла і спальне приладдя (ковдри і подушки)

Недавнє опитування, проведене YouGov, каже: лише більш ніж третина з нас пере простирадла один раз в 2 тижні. «Ліжка можуть мати цілі «водойми» клітин людини, бактерії і виділення організму. Тепле, вологе середовище – ідеальну для пилових кліщів. А їх фeкaлії можуть викликати алергічні реакції», – говорить д-р Екерлей.

Щоранку відкривайте вікна, щоб випустити вологу, міняйте простирадла щотижня. Тільки уявіть: 45% з нас ніколи не чистили подушки і ковдри, незважаючи на те, що третина ваги дворічної подушки складається з мeртвої шкiри і кaлу пилового кліща. За словами фахівців, пухові ковдри містять тiла живих і мeртвих пилових кліщів, частинки шкіри і грибка, які призводять до алергії (риніт) і запалень (кон’юнктивіт)».

Пухові ковдри слід прати раз в кілька місяців, або, принаймні, два рази на рік. Міняти слід кожні 5 років, а подушки – кожні 2-3 роки.

Зубні щітки

«Середня щітка містить близько 10 млн. мікробів – від бактерій до вірусів грипу», – говорить д-р вчені Окою, директор клініки в Лондоні. «На щетині зубних щіток знайдені навіть потенційно смeртeльні вiруси, такі як гепaтит С. Тому ділитися щіткою заборонено. Їх потрібно міняти кожні 3 місяці, або після хвороби. Також вони повинні регулярно очищатися і зберігатися окремо, бажано в закритій шафі. А якщо у відкритій, то далеко від туалету! Після кожного використання зубної щітки промийте ретельно щетину, потім струсіть і дайте висохнути на повітрі. Раз на місяць промийте щітку вручну і витримайте 5 хвилин в киплячій воді.

Джерело.