Назвали найпоширеніші лікарські помилки

Американські дослідники з’ясували найпоширеніші лікарські помилки. За останні 5 років нарахували їх 69.

З’ясувалося, що таких серйозних порушень протягом п’яти років сталося 69 випадків. Результати дослідження були опубліковані в журналі

Найбільш поширеною помилкою стало проведення неправильної операції – вчені нарахували 24 рази, тобто в середньому одна груба помилка на 22 тисячі безпомилкових операцій, пише sciencedaily.com.

У 22 випадках хірурги провели операцію в неправильній зоні тіла, або не на тому боці. 18 раз в тілі пацієнта був забутий чужорідний предмет.

Дослідження було проведено з використанням системи, створеної для розслідування авіакатастроф. 628 людських чинників сприяли помилкам.

“Ми хотіли показати, що в лікарській практиці трапляється всяке. Медики повинні зберігати пильність, обговорюючи з колегами потенційні проблеми”, – прокоментували результати автори дослідження.

Жодна з цих помилок не стала причиною загибелі.

Основні лікарські помилки вченими були розділені на чотири категорії:

– помилки, викликані втомою, стресом, самовпевненістю лікаря, проблемами в спілкуванні з колегами

– порушення або ігнорування встановлених правил

– погано розвинена система контролю

– проблеми при плануванні операції.

Юристи запевняють, що гроші за лікарські помилки майже неможливо відшкодувати. Столичний юрист Микола Гавура каже, що в Україні цілеспрямовано лікарі і судді ігнорують 1166 статтю Цивільного кодексу, яка передбачає відшкодування у повному обсязі за завдані каліцтва, шкоду для здоров’я або смeрть.

Читайте також: Вчені: Рaк мозку можна передбачити за п’ять років до його прояви

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram