Не коту, а собі купуйте: дешева риба, яка корисніша червоної

Всі ми начулися про те, яка корисна сьомга, форель, лосось. Але зауважимо, що тільки дикоросла, а не та, що вирощується у спеціальних басейнах і живиться комбікормом. Експерти стверджують, що в даних елітних сортів є серйозний конкурент серед бюджетних і доступних риб, який теж є хорошим джерелом жирних кислот Омега-3.

Назва цієї гордої риби — мойва. Ми розповімо, чому ж вона так корисна. А також про те, як правильно її готувати, щоб вона приносила максимум користі.

Найкорисніша риба

Риба мойва знайома людям дуже давно. Її купують як для себе, так і для домашнього улюбленця. Ця риба багата білком: щонайменше 20 – 25% легко засвоюваного білка. Як і всі риби, які мешкають в холодних водах Атлантичного і Північного Льодовитого океану, мойва багата поліненасиченими жирними кислотами Омега-3 і Омега-6. З точки зору фізіології, цей жир їй потрібен щоб грітися, тому в осінній період вона більш жирна.

Мойва цінна наявністю в ній величезної кількості вітамінів групи А і D. Вітаміну В12 в ній більше, ніж у звичайному м’ясі. В ній містяться мікроелементи, які роблять її особливо корисною. До її складу входить йод, селен і фосфор. Селен бере участь у формуванні наших кісток і волосся. Без фосфору відбувається руйнування кісткової тканини.

Щоб мойва приносила користь, купувати її потрібно сирою або в замороженому вигляді. Важливо: розморожуйте її природним шляхом, а не в мікрохвильовці. Не варто дивитися у бік прилавків з копченим варіантом, адже в ньому практично не залишилося нічого корисного. Також фахівці категорично проти того, щоб мойву смажити. При такому приготуванні ми знищуємо практично всі корисні якості, які є у цієї риби.

Читайте також: Гризти насіння смepтeльно нeбeзпeчно для вашого здоров’я – лікарі

Ось варена рибка або на пару — ідеально. Також можна приготувати дуже смачну запечену мойву. Зовсім трошки обваляй її в борошні й додаємо спеції. На деко кладемо харчовий папір, поклади рибу і в духовку всього на 15 хвилин.

Додай лимон і насолоджуйся рибкою. Виходить дуже смачна, швидка, бюджетна, а головне — корисна страва. Вона дійсно набагато краще сьомги, адже її годують різними добавками, щоб швидше зростала.

Джерело.