Несподівана заява вчених про наслідки ожиріння

Ожиріння пов’язують з розвитком багатьох захворювань та станів, а також ризик смeрті від різних причин. Проте вчені з Канади встановили, що ожиріння не пов’язано з ризиком смeрті.

Дослідження пояснює, що причина смeртності полягає в інших патологічних станах, які нерідко наявні у людей з ожирінням, пише 24tv.ua.

Читайте також: Найефективніший спосіб схуднути, коли вам за 40

Науковці досліджували дані 50 осіб з зайвою вагою впродовж 13 років. Усіх людей поділили на категорії в залежності від ступеня їх повноти та наявності у них метаболічних відхилень – підвищеного цукру в крові, високого артеріального тиску і щільної концентрації ліпідів.

Експеримент показав, що у людини може бути ожиріння, але при цьому може не бути метаболічних порушень. В такому випадку, йде мова про здорове ожиріння, яке не збільшує ризику смeртності.

Проте вчені пояснюють, що людей з метаболічно здоровим ожирінням вкрай мало, серед досліджуваних таке явище зафіксували у 1,2% добровольців.

Ризик смeрті підвищується у людей з високим артеріальним тиском, рівнем жирів та глюкози в крові.

Висновок вчених такий: у людей з надмірною вагою без інших захворювань ризик смeрті не був значно вищим, ніж у струнких здорових людей з контрольної групи.