Оце так. Чоловік заплатив податок в 3 000 доларів найдрібнішими монетами (фото)

11 грудня Нік Стаффорд привіз до місцевого відділення Департаменту з реєстрації транспортних засобів п’ять візків, заповнених монетами. Нік вирішив заплатити департаменту майже три тисячі доларів не просто банківським переказом або грошовими купюрами – він вирішив розплатитися найдрібнішими монетами, пенні, і причиною такого вчинку була злість на неякісну роботу співробітників цієї організації.

Справа відбулася в місті Лебанон штату Вірджинія. Нік Стаффорд (Nick Stafford) вже кілька місяців вів переговори з Департаментом, і такий зухвалий вчинок з його боку мав свою причину. Стаффорд привіз до відокремлення п’ять візків, в яких знаходилося 298 745 пенні. Автомат, який знаходився в організації,  не був запрограмований обробляти такі дрібні гроші, тому співробітникам довелося перерахувати всю суму вручну. Як написав у себе на сайті Стаффорд, він прибув до офісу о 9 ранку, і співробітники рахували його монети весь робочий день, і навіть ще трохи на наступний ранок.

“Вам, напевно, цікаво, навіщо мені всі ці проблеми? – пише у себе на сайті Стаффорд. – Справа в тому, що в минулому році (2016) я заплатив майже $ 300 000 податків державі, а натомість отримав погане обслуговування і абсолютну відсутність поваги . Але ж зарплата держслужбовцям йде з моїх же податків – ось саме через це. “

За 4 місяці до цього, у вересні, Нік Стаффорд подзвонив в місцеве відділення Департаменту з реєстрації транспортних засобів з питанням ( “півхвилинна справа” – як охарактеризував його Стаффорд), де саме він повинен зареєструвати свій автомобіль і де він повинен заплатити податок з купівлі. Відповідь для самого Стаффорда була не очевидною, так як у нього було кілька будинків в різних районах, і йому просто потрібна була відповідь компетентної людини.

Зателефонувавши за номером, позначеному на сайті Департаменту, Стаффорд більше години чекав з’єднання, але так і не дочекався. Прямого номера в відділи Департаменту вказані ніде не були. Тому Стаффорд вирішив апелювати до Закону про свободу інформації. Згідно з цим законом громадянин США може вимагати від будь-якого федерального відомства США будь-які дозволені документи, а державна установа буде зобов’язана задовольнити цей запит.

 Коли Стаффорд таки додзвонився до Департаменту, людина відмовилася назвати йому номер відділу, який би міг його проконсультувати. Стаффорд дзвонив кілька разів – і кожного разу йому відмовляли. Тоді Стаффорд викликав їх до суду. “Вони доставляють мені незручності, ось і я їм їх теж доставлю,” – прокоментував він ситуацію. Стаффорд заплатив $ 165 за три судові справи, одна з яких була проти всього Департаменту, і дві – проти окремих співробітників.

10 грудня суддя закрив всі справи, після того як Стаффорду  надали всі номери телефонів, які він вимагав, в присутності представника штату. Стаффорд опублікував всі ці номери на своєму сайті. “Я думаю, що свобода слова і інформації – це основа нашого демократичного суспільства, і мене шокує, як багато людей не підозрюють про це.” Але на цьому Стаффорд не заспокоївся. Менш, ніж через 24 години він відправився в банк, де обміняв необхідну для оплати податку суму найдрібнішими монетами. Також Стаффорд найняв 11 людей, кожному з яких заплатив $ 10 за годину, щоб ті розбили в’язку монет – на це пішло 4 години, які обійшлися Стаффорд в $ 440. Потім Стаффорд заплатив ще $ 440 за візки, в які і висипав всі монети.

В цілому вся затія з номерами і монетами обійшлася Стаффорду в $ 1 005, і це ще не кажучи про сам податок в $ 2 987, який він радісно доставив на візках в Департамент. Департамент був змушений прийняти цю форму оплати, так як відповідно до закону 1965 року монети є “законним способом оплати боргів, податків і стягнень будь-яких форм.” Як говорить Стаффорд, ніхто не став влаштовувати скандал, цього разу “співробітники Департаменту були дуже ввічливі, поставилися з повагою і розумінням до всієї ситуації.”

Читайте також: Неймовірно. Робінзон нашого часу: після банкрутства мільйонер прожив 20 років на безлюдному острові

Джерело. 

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram