“Папы разные нужны…”: 10 типів тата. А який у вас?

Є думка, що чоловіки на все життя залишаються дітьми, тільки іграшки у них стають дорожчими. Може бути, саме тому малюкам так подобається проводити час з татами – просто вони розмовляють однією мовою. Тато і навчить, і розповість, і полагодить, і знову розламає, щоб подивитися «звідки взялася ця зайва деталька».

Син наслідує батька і хоче (або категорично не бажає) бути на нього схожим. А для доньки батько є прикладом того, яким повинен бути справжній чоловік і яка його роль в сім’ї. Але ж тата бувають різними. А до якого типу належить батько вашого малюка?

1. Папа-один. Він спілкується з дитиною на рівних, із задоволенням бере участь в його іграх, завжди готовий вислухати його, аргументовано пояснює свої заборони і налаштований мирно вирішувати конфлікти.

2. Тато-суддя. Будь-яка помилка буде помічена і публічно засуджена. Нотації, повчання, а часом і лайка основна форма спілкування з дитиною.

3. Батько-годувальник. Основна його турбота – хліб насущний. Йому дуже важливо, щоб будинок був «повна чаша». А ось ігри з дитиною, виховання і домашні справи він повністю делегує дружині.

4. Батько-психотерапевт. Він завжди намагається бути об’єктивним. Відрізняється витримкою, тверезим поглядом на ситуацію і раціональністю суджень. Основний метод виховання – розмова з дитиною. Зазвичай дає слушні поради, до яких дитина схильна прислухатися.

5. Тато-мама. Із задоволенням піклуватися про дитину: встає ночами, змінює підгузки, купає і варить кашу. Головна його турбота, щоб дитина була задоволена, тому з дисципліною у дітей таких тат часто бувають проблеми.

6. Карабас-Барабас. Єдина доступна такому батькові форма виховання – це тиск на дитину і агресія. Таким татом зазвичай лякають: «Будеш погано себе поводити – розповім батькові».

7. Стрибуха-бабка. Він дуже сумує за своїм колишнім вільним життям. Сім’я його обтяжує, діти напружують. Одружився, найімовірніше, «по зальоту». Чи не хоче нести відповідальність ні за дружину, ні за дітей. Емоційної прихильності до них не відчуває.

8. Сорочка-хлопець. Ще одна дитина в сім’ї. Відносини з дітьми складаються добре, так як він завжди готовий подуріти з ними, пограти в футбол і запустити вертоліт. Він, скоріше, виконує функцію приятеля або старшого брата, ніж батька. З дружиною часто виникають конфлікти на грунті дисципліни і відсутності відповідальності.

9. Міцний горішок. Вважає, що його думка єдино вірна. Він не визнає компромісів і останнє слово завжди має залишатися за ним, на тій простій підставі, що він чоловік.

10. Ні риба, ні м’ясо. Це тато, який в родині нічого не вирішує. Дружина ставитися до нього без поваги, і така ж форма спілкування з самого початку прищеплюється дітям. Відносини з дітьми зазвичай не складаються, так як такий тато не здатний забезпечити їм базове почуття захищеності ні в родині, ні в соціумі.

Читайте також: Як потрібно стригти волосся, щоб змінити життя на краще: 10 правил з давнини

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram