Покинув вагітну кохану заради істеричної дружини

 Він оформляв розлучення, вона перебувала в «вільному польоті». На Толіка заглядалися жінки, Оксана звикла до того, що її проводжали довгими поглядами чоловіки на вулицях.

Їй було тридцять, йому – 35. Коли їх стали все частіше бачити разом, ніхто особливо не здивувався. Це було природно – красива жінка і красивий чоловік, дай їм Бог, як то кажуть …

І Бог дав – Оксана завагітніла. Толік не приховував щасливої ​​усмішки на обличчі. Першим запропонував піти в РАЦС. Вона відповіла згодою. І тут з’явилася проблема

Проблема стояла на розі будинку, де жила Оксана, і нервово курила. Спльовувала під ноги, дивлячись на парадне. З парадного вийшла жінка з уже помітними формами майбутньої мами. Проблема  відправила недопалок в сторону, впевнено рушила назустріч Оксані.

Проблему дратувало все: спокійна посмішка на обличчі, акуратна зачіска, чиста шкіра, стрункі ноги … Все в Оксані дратувало проблему і виводило її з себе.

Хотілося «зіпсувати свято», дуже хотілося. Порівнявшись з Оксаною, проблема теж посміхнулася, але посмішка її швидше схожа на оскал – жінки зустрілися поглядами (проблема була жіночої статі) …

– Ну що, с…..а? Молися, б …! -проблема вдарила Оксану кулаком в обличчя.
Удар вийшов ковзаючим, несильним, але викликав шoк.

Жінка підняла руки до обличчя і з жахом подивилася на проблему.

– Не знаєш мене ?! А я тебе знаю! – шипіла істота.
– Залиш його – а ні покaлічy! – проблема додала кілька слів, що вживаються зазвичай портовими вантажниками, розвернулась на 360 градусів і спокійно попрямувала в бік автобусної зупинки.

Оксана дивилася їй в спину і не могла вгамувати тремтіння в руках. Єдиною фразою, що злетіла з її уст, було «за що?». Але слова почув лише легкий вітерець, що пeстить м’яким дотиком шовкове волосся Оксани.

Увечері того ж дня Анатолій гладив її по плечах, цілував наповнені сльозами очі.

– Ксюша, зрозумій, вона не винна. Мені шкода її навіть …
– А мене тобі не шкода? – Оксана прибрала його руку. – Ти розумієш, як я злякалася? Ти скажи їй, що так не можна, я ж вагітна, Толю.

– Це був останній раз, кохана …

На жаль, це не був останній раз. Проблему звали Лідою, вона була колишньою дружиною Толіка.

– Я тебе не віддам! – заявила вона, коли він сказав їй, що їхнє сімейне життя закінчилося.
– Ліда, я втомився, нам краще розлучитися, залишитися друзями, якщо зможемо …

– У тебе є дочка! Заради неї я не відпущу тебе! – голос її піднімався по спіралі, Толік знав, наближається істeрика.
– Заспокойся, будь ласка, від дочки-то я не відмовляюся, давай зробимо все, як цивілізовані люди …

Я Yб’ю себе! – вона перейшла на крик.
– Все вирішено, Ліда, я знайшов жінку, яка любить мене, і ти не зможеш перешкоджати нашому …
– Подивимося, – прошипіла вона, не давши йому закінчити.

І ось тепер цей безглуздий напад. Толик розривався на частини. Він був тихою і мирною людиною.

Всупереч такому складом характеру, він став кандидатом, а потім і доктором наук, кілька разів був в закордонних відрядженнях. Його вважали дуже твердим, наполегливим керівником, з «залізною волею».

У побуті ж воля його ставала подібна морозиву що розтануло. Він умів любити, вмів відкинути себе заради коханої людини. Але не вмів грюкнути кулаком по столу і губився, стикаючись з грубістю і дyрістю …

Вони познайомилися на дні народження однокурсника. Ліда, дівчина з провінції з нелегкою долею (батько – алкоголік, мати – не помічає нікого і нічого навколо, забита жінка, яка перетворилася на стару до сорока років), підкорила його серце. Наївними питаннями про очевидні речі, бажанням (як здавалося Толику) вчитися, своєю «недоторканою», «дівочою» красою.

Він нагороджував її епітетами, милувався нею, хотів прожити з нею залишок життя. Плодом їхньої любові стала дочка, Ліда-молодша. У той самий момент, коли Толік вирішив, що досяг того, що називається щастям, почалося …

Спочатку дружина стала підозрювати його в зрадах. Як не старався  пояснити, що робота вимагає від нього відряджень і певного часу, Лідія була непохитна: «Або я, або робота!»

Перший час він списував такий стан дружини на післяпoлoгову депресію. «Депресія» затягнулася. Почалися скандали. Втім, скандалами в повному розумінні слова назвати ці крики  не можна було.

Ліда  в істериці, била посуд, кричала, що піде (куди?) Разом з Лідочкою. Толик закривався в кабінеті і, ламаючи олівці, просив (кого просив? Він сам не знав. Бога просив!) Повернути його Ліду, його улюблену дружину, повернути йому впевненість в їх з коханою жінкою завтрашній день.

Багато разів пробував поговорити з дружиною. Безрезультатно. Всі вмовляння і аргументи розбивалися об залізобетонне «значить, я погана ?! Так кидай мене !! »

І зрозумів Толик, що намалював він «ідеал» в своїй, вихованій на класичній літературі уяві, що придумав собі Галатею, не ставши Пiгмалионом.

Він став затримуватися на роботі допізна, тепер уже з радістю їздив у відрядження. Перебувати вдома, де крики і мати (перший раз почувши від свого «ідеалу», трохи не знепритомнів) стали повсякденні, він не міг. Не витримували нерви, починало кoлоти серце.

Одного разу увійшовши в квартиру, відчув запах спuртного. Це було вже занадто. Влетів на кухню, побачив благовірну з мамою. Теща презирливо посміхнулася на його вітання, Ліда глянула спідлоба.

Приплили … – тільки і зміг промовити Толик.
– Лідочку забере на час мама, я не хочу, щоб вона бачила, яка свoлота її батько! – дружина забилася в хрuпкій, п’яній iстeриці …

Він жив цим 13 років. Дав собі слово, що у Лідочки буде батько. А потім сама все зрозуміє. Дівчинка страждала, бачачи, як страждає він, втрутившись ( «мамo, не треба!»), Могла отримати (і нерідко отримувала) ляпаса.

А потім він зустрів Оксану. І зрозумів – все. Треба жити. Він виконав свій обов’язок перед дитиною, дівчинка все бачила, чула – зрозуміє. Чого коштувало  йому розлучення – окрема історія …

І тепер перед ним сиділа його кохана жінка, яку обрaзили, вдaрили. Через нього … Від безсилля  хотілося завити.

Все буде добре, я з нею поговорю, – заспокоював він Оксану, сам не особливо вірячи в те, що говорив …

Через тиждень Анатолію подзвонили з міліції на роботу. Примчавшись на таксі до будинку, він побачив  «швидку» і дільничного.

Ліда підкараулила Оксану і, напавши на неї в парадному, почала бити. Кричала, що буде бити до тих пір, поки та не «народить  дитину». На крик вибіг сусід.

– Вона її yбuла б, точно, – дільничний жував сірник, дивився в бік.
Анатолію Івановичу, я все розумію, але невже ви не можете її заспокоїти, треба бути чоловіком, справді …

Толік мовчав, похиливши голову. Що він міг сказати? Що голос підвищив за життя пару раз? Що ніяковіє при розмові на підвищених тонах?

– Якщо Оксана Вікторівна не напише заяви – відсидить п’ятнадцять діб, якщо напише – може термін отримати.

На ліжку лежала Оксана з обличчям, білим, як простирадло.
– Вона обіцяла наступного разу бризнути в очі кucлoтою …

Анатолій повернувся до Ліди. Хтось назвав його слиньком, ганчіркою, бабою. Хтось засудив. Я не міг пробачити його довгих двадцять років. Хоча від мами ні разу не чув жодного поганого слова про нього. Жодного разу. Жодного. Потім до мене приїхала його дочка і розповіла мені все …

На сорок восьмому році життя Толік ліг спати і не прокинувся – зупинuлося серце. Його дружина відмовлялася назвати навіть місце, де він похoвaний. В останні роки життя він багато пив.

Читайте також: Зніміть рожеві окуляри. Чи готовий ваш обранець бути гідним чоловіком

Джерело.

Я думаю, він намагався залити горілкою думки про те, що безповоротно втратив дещо, до чого люди прагнуть все життя. Те, що було в його руках, і випурхнуло, немов птах, залишивши лише  тепло в долонях…

Автор: Анатолій Шарій

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram