Послання в пляшці. Як “пошта Нептуна” рятувала життя і допомагала знайти кохання (фото)

Мабуть, багато хто чув про послання в пляшках. Це екзотичний спосіб передачі повідомлення, коли відправник не може бути впевнений, що його взагалі отримають. Вважається, що пляшкова пошта існує лише в романтичних творах, але це далеко не так. Подібним чином відправляють листи вже багато століть. З «поштою Нептуна» пов’язано безліч інтригуючих і цікавих історій.

Історики вважають, що першим відправником записок в пляшках був давньогрецький філософ Теофраст. Подорожуючи за Гібралтаром уздовж берегів Атлантики, він відправив по хвилях кілька запечатаних пляшок з записками. У них він просив  відгукнутися тих хто їх знайде. Таким чином Теофраст мав намір досліджувати течії в Середземному морі. Згідно з легендою, одне з його послань незабаром виявили на Сицилії.

Христофор Колумб під час подорожі до берегів Америки відправляв записки в в пляшках, щоб ті потрапили до спонсору експедиції – кастильскої королеви Ізабелли. Кілька з них все ж дісталися до адресата. Згідно з непідтвердженими даними, в 1852 році одну з пляшок Колумба виявив капітан корабля в Гібралтарській протоці. Правда цю знахідку фахівці вважають обманом.

В іншій морській державі Англії навіть існував спеціальний порядок поводження з «поштовими» пляшками. З 1560 року під страхом cмeртної кари заборонялося відкривати морські знахідки. Їх слід віддавати королівському відкривачу пляшок (Uncorker of Ocean Bottles). При Єлизаветі I цей пост займав лорд Томас Тонфілд. За перший рік на посаді йому доставили 52 «пляшки з океану». Кожен раз, коли Тонфілд відправлявся з доповіддю до королеви, та запитувала: «Ну, що пише нам Нептун?» У просмолених пляшках їй доставлялася інформація від інформаторів, численні доноси. Майже два з половиною століття діяв закон, і весь цей час не зникала загроза cмeртної кари.

Чим більше кораблі морських держав досліджували найпотаємніші куточки Землі, тим частіше вони виявлялися далеко від торговельних шляхів і можливої ​​допомоги в разі aвaрії корабля. У подібних випадках часто залишалася остання і єдина надія відправити звісточку рідним – написати записку, сунути її в пляшку і відправити в невідомі води.

Нерідко на землі дізнавалися про що відбулася тpaгедія саме з «пошти Нептуна». Такі повідомлення з’являлися щороку, їх публікували.

У 2014 році німецький рибалка Конрад Фішер знайшов в сітці закупорену темно-коричневу пивну пляшку. У ній була старовинна листівка з двома німецькими марками. З тексту стало ясно, що повідомлення відправив німець Ріхард Платц в 1913 році. Того хто знайде пляшку він просив написати на його адресу в Берліні. Поява записки 101-річної давності від прадіда стало шоком для сім’ї Платц, адже вони про нього нічого не знали.

Як «пошта Нептуна» допомагає знайти любов

У 1957 році 18-річний самотній матрос Ак Вікінг під час чергового круїзу написав лист, який адресував «Самотній красуні, яка далеко звідси» і кинув в море, перетинаючи Гібралтар. Її знайшла 17-річна Паоліна Пуццо на Сицилії. Між молодими людьми зав’язалася переписка, і незабаром вони одружилися.

Пляшкова пошта в дослідницьких цілях

Дослідник Дін Бампус (Dr. Dean Bumpus) збирав і купував використану тару від пива, віскі, вина і шампанського, мив її і відправляв в море з записками. З його подачі з 1956 по 1972 роки в океан вирушило понад 300,000 пляшок. Таким чином вчений з’ясовував, як рухаються плавучі об’єкти біля узбережжя Америки. У цьому йому допомагали добровольці з флоту, берегової охорони, рибалки, персонал дослідницьких суден.

У кожній пляшці лежала інструкція і картка, яку той хто знайде мав заповнити і відіслати в інститут, де працював Дін Бампус. За кожну знайдену пляшку покладалася премія в 50 центів. За всі минулі роки було повернуто 10% повідомлень. Більшу частину з них виявили в перші місяці і роки після «відправки».

Дослідницька програма Діна Бампуса не була першою, але однією з найбільших за розмахом. Незважаючи на появу нових технологій, і сьогодні в морі плавають тисячі пляшок різних наукових організацій.

Читайте також: Хто вона? Загадкова жінка в чию честь назване найвідоміше авто (фото)

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram