Прості та ефективні способи позбутися папілом і бородавок самостійно

Папіломи та бородавки виникають в людей вже тисячі років. Вони були знайдені на 3000-річних муміях і навіть згадуються в сонетах Вільяма Шекспіра.

Бородавки – це утворення на шкірі круглої форми, викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ). Як правило, папіломи і бородавки не є небезпечними, але вони можуть бути потворними та заразними.

Пропонуємо вам домашні перевірені засоби проти папілом та бородавок, які допоможуть позбутися їх назавжди.

Обов’язково порадьтеся з лікарем!

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж спробувати будь-який з цих домашніх засобів. Принаймні, щоб переконатись, що це бородавка, а не щось більш небезпечне. Пам’ятайте, що якщо у вас є діaбет або будь-який вид імунодефіциту, такі домашні засоби заборонені.

Олія чайного дерева

Вам буде потрібно:

 • Кілька крапель олії чайного дерева
 • 2 ст.л. води

Що робити:

Додати ефірну олію до води та нанесіть на бородавку. Дайте висохнути. Повторюйте це 5-6 разів на день.

Чому це працює:

Олія чайного дерева є потужним антисептиком, який вбиває більшість бактерій, що робить її ефективним способом лікування бородавки.

Бджолиний клей/прополіс

Вам буде потрібно:

 • 2 краплі 50% настойки прополісу
 • Ватний диск
 • Бинт

Що робити:

Нанесіть прополіс на уражену ділянку. Накрийте бородавку ватним диском. Зафіксуйте диск за допомогою бинта Повторюйте це два рази на день.

Чому це працює:

У дикій природі прополіс захищає вулики від інфекцій і має противірусні властивості та дію антибіотика. Встановлено, що прополіс активує вилочкову залозу і стимулює імунну систему.

Рицинова олія

Вам буде потрібно:

 • Чиста рицинова олія

Що робити:

Нанесіть рицинову олію на бородавку. Нехай висохне. Повторюйте це 2-3 рази щодня.

Чому це працює:

Незважаючи на те, що для помітних результатів буде потрібно кілька тижнів, рицинова олія – ​​хороший спосіб забути про бородавки назавжди. Вона має противірусні властивості і багата антиоксидантами, що допоможуть вам боротися з вірусом папіломи людини.

Яблучний оцет

Вам буде потрібно:

 • Кілька крапель яблучного оцту
 • Ватний диск
 • Бинт

Що робити:

Змочіть ватний диск в оцті та покладіть на бородавку. Зафіксуйте диск бинтом. Зніміть ватний диск наступного ранку. Повторюйте це щоночі, щоб побачити результати через тиждень.

Чому це працює:

Завдяки своєму кислотному вмісту, оцет швидко і ефективно руйнує тканини бородавки.

Часник

Вам буде потрібно:

 • Кілька зубчиків часнику

Що робити:

Роздавіть кілька зубчиків часнику і нанесіть м’якоть на бородавку. Повторюйте один раз на день, поки не зникне бородавка. Таблетки з часником можна також споживати для лікування бородавок.

Чому це працює:

Часник – відомий засіб, завдяки своїм антимікробним властивостям, який може захистити вас від різних вірусів, бактерій, грибків та паразитів. Всі ці властивості роблять часник дуже корисним, коли справа доходить до боротьби з бородавками.

Бананова шкірка

Вам буде потрібно:

 • Бананова шкірка

Що робити:

Протріть бородавку банановою шкіркою протягом декількох хвилин. Або прикладіть банан до бородавки і зафіксуйте бинтом

Повторюйте один раз на день. Пам’ятайте, що для помітних результатів може знадобитися кілька тижнів.

Чому це працює:

В це важко повірити, але бананова шкірка є чудовим засобом проти папілом та бородавок, оскільки містить ферменти, які зцілюють і омолоджують шкіру.

Харчова сода

Вам буде потрібно:

 • 3-4 ст.л. харчової соди
 • Чашка води

Що робити:

Розмішайте соду у воді. Опустіть руку чи стопу, на якій є бородавка, в миску приблизно на півгодини.

Не використовуйте рушник – нехай ваша рука або нога висохне на повітрі.

Чому це працює:

Завдяки своїм протизапальним та антисептичним властивостям харчова сода є найкращим помічником у боротьбі з різними інфекціями. Крім того, це природний ексфоліант, який руйнує структуру бородавки.

Сік інжиру

Вам буде потрібно:

 • Кілька крапель свіжого соку інжиру.

Що робити:

Нанесіть свіжий сік інжиру на бородавку. Нехай він всмокчеться в шкіру. Повторюйте 3 рази на день.  Вам може знадобитися повторювати це процедуру протягом 2 тижнів.

Чому це працює:

Інжирний сік містить антиоксиданти та противірусні препарати, які роблять його дуже ефективним у боротьбі не тільки з самою бородавкою, але й з внутрішніми причинами.

Аспірин

Вам буде потрібно:

 • 3-4 таблетки аспірину
 • Кілька крапель води
 • Бинт

Що робити:

Подрібнити таблетки аспірину і додати води. Нанесіть суміш на бородавку. Нанесіть пов’язку для фіксації на місці та залиште її на ніч.

Чому це працює:

Аспірин є проникною формою саліцилової кислоти, лідером у лікуванні різних шкірних проблем. Він набагато дешевший, ніж більшість комерційних лосьйонів.

Скотч

Вам буде потрібно:

 • Скотч
 • Пемзовий камінь

Що робити:

Закріпіть скотч на ураженій ділянці. Залишіть його, поки не випаде бородавка. Використовуйте пемзу для видалення залишків бородавки.

Чому це працює:

Навіть лікарі вважають цей метод ефективним. Клейка стрічка є найкращим рішенням для обмеження подачі кисню до постраждалої ділянки, що допомагає бородавкам висихати.

Читайте також: Ви швидко позбудетеся від захворювань нирок, сeчового міхура, риніту, бронхіту, випадіння волосся

Іноді комбінована терапія може бути більш ефективною.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.