Причини появи та методи лікування пігментних плям

Від впливу яскравого сонця ризик появи пігментації на шкірі зростає. В основному цей процес пов’язаний із впливом весняного сонця на шкіру, але не тільки в ньому може ховатися причина. Пігментні плями також можуть бути наслідком проблеми з внутрішніми оргaнами або реакцією організму на косметику. Тому перш, ніж замислитися над усуненням плям, необхідно розібратися в причинах, якими вони викликані.

Які бувають пігментні плями

Найпоширенішими вважаються веснянки і родимки, а також вікова пігментація шкіри. Веснянки є наслідком генетичної схильності і особливо активно проявляються у весняний період, коли з’являється перше яскраве сонце.

Також виділяють хлоазми, які мають бурий колір і нерівні краї. В основному вони з’являються на обличчі, проте, можуть з’явитися на будь-якій ділянці тіла.

Після 40 років можуть з’явитися пігментні плями, які в основному утворюються за рахунок вікових змін в організмі. Також медики відзначають, що великий вплив в молодості сонячних променів на шкіру з високою вірогідністю призведе до вікової пігментації.

Крім усього іншого до появи пігментації можуть призвести:

• Різні тpaвми шкіри

• Захворювання внутрішніх оpгaнів організму

• Тривале застосування неякісної косметики

• Ослаблений імунітет і нестача вітамінів

Все це загальні причини, які можуть призвести до появи плям на шкірі. Більш докладно причину їх появи зможе з’ясувати тільки фахівець.

Раціон харчування і пігментні плями

Для з’ясування причин утворення пігментації на шкірі необхідно звернутися до дерматолога. Даний лікар встановить причину їх появи і призначить відповідне лікування. Якщо є проблеми з травленням, то слід звернутися до гастроентеролога. Якщо цього не зробити, то відбілювання, маски й інші способи усунення пігментації на шкірі будуть мати тільки тимчасовий характер. Потрібно усунути причину їх появи, а не наслідки.

Читайте також: Медова вода вижене паразитів, допоможе схуднути і багато іншого

Величезну роль відіграє раціон харчування. При неправильному і незбалансованому харчуванні на вашій шкірі можуть утворюватися прищі. Невдало видавлений прищ в майбутньому може стати причиною появи пігментації. Тому необхідно стежити за своїм харчуванням і їсти більше корисної їжі, а також приймати вітаміни і мікромінерали, які підвищують імунітет і захищають шкіру.

Як прибрати пігментні плями в домашніх умовах

Прибрати пігментації на шкірі можна в домашніх умовах при використанні різних масок. Однак робити дозволено, тільки якщо на шкірі немає будь-яких запальних процесів, прищів або paнок.

Також відбілити плями можна за допомогою соку лимона. Сік необхідно змішати з водою і протирати ним плями. Слід пам’ятати, що домашні маски не дадуть значного ефекту. Вони тільки відбілять на кілька тонів плями, але не приберуть їх зовсім.

Джерело.