Причини появи та методи лікування пігментних плям

Від впливу яскравого сонця ризик появи пігментації на шкірі зростає. В основному цей процес пов’язаний із впливом весняного сонця на шкіру, але не тільки в ньому може ховатися причина. Пігментні плями також можуть бути наслідком проблеми з внутрішніми оргaнами або реакцією організму на косметику. Тому перш, ніж замислитися над усуненням плям, необхідно розібратися в причинах, якими вони викликані.

Які бувають пігментні плями

Найпоширенішими вважаються веснянки і родимки, а також вікова пігментація шкіри. Веснянки є наслідком генетичної схильності і особливо активно проявляються у весняний період, коли з’являється перше яскраве сонце.

Також виділяють хлоазми, які мають бурий колір і нерівні краї. В основному вони з’являються на обличчі, проте, можуть з’явитися на будь-якій ділянці тіла.

Після 40 років можуть з’явитися пігментні плями, які в основному утворюються за рахунок вікових змін в організмі. Також медики відзначають, що великий вплив в молодості сонячних променів на шкіру з високою вірогідністю призведе до вікової пігментації.

Крім усього іншого до появи пігментації можуть призвести:

• Різні тpaвми шкіри

• Захворювання внутрішніх оpгaнів організму

• Тривале застосування неякісної косметики

• Ослаблений імунітет і нестача вітамінів

Все це загальні причини, які можуть призвести до появи плям на шкірі. Більш докладно причину їх появи зможе з’ясувати тільки фахівець.

Раціон харчування і пігментні плями

Для з’ясування причин утворення пігментації на шкірі необхідно звернутися до дерматолога. Даний лікар встановить причину їх появи і призначить відповідне лікування. Якщо є проблеми з травленням, то слід звернутися до гастроентеролога. Якщо цього не зробити, то відбілювання, маски й інші способи усунення пігментації на шкірі будуть мати тільки тимчасовий характер. Потрібно усунути причину їх появи, а не наслідки.

Читайте також: Медова вода вижене паразитів, допоможе схуднути і багато іншого

Величезну роль відіграє раціон харчування. При неправильному і незбалансованому харчуванні на вашій шкірі можуть утворюватися прищі. Невдало видавлений прищ в майбутньому може стати причиною появи пігментації. Тому необхідно стежити за своїм харчуванням і їсти більше корисної їжі, а також приймати вітаміни і мікромінерали, які підвищують імунітет і захищають шкіру.

Як прибрати пігментні плями в домашніх умовах

Прибрати пігментації на шкірі можна в домашніх умовах при використанні різних масок. Однак робити дозволено, тільки якщо на шкірі немає будь-яких запальних процесів, прищів або paнок.

Також відбілити плями можна за допомогою соку лимона. Сік необхідно змішати з водою і протирати ним плями. Слід пам’ятати, що домашні маски не дадуть значного ефекту. Вони тільки відбілять на кілька тонів плями, але не приберуть їх зовсім.

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram