Притча про те, чи існує зло?

Часто ми замислюємося про наш світ, зло і добро, про існування Бога. Іноді виникає питання, як співіснує зло і Бог абощо.

Пропонуємо цікаву й доволі відому притчу про те, чи створене зло Богом і чи злим є Бог. За однією з версій, одним із героїв цієї історії начебто був молодий Альберт Ейнштейн.

Професор в університеті поставив своїм студентам таке питання.

– Усе, що існує, створене Богом?

Один студент сміливо відповів:
– Так, створене Богом.

– Бог створив усе? – запитав професор.

– Так, сер, – відповів студент.

Професор запитав:

– Якщо Бог створив все, значить, Бог створив зло, якщо воно існує. І згідно з тим принципом, що наші справи визначають нас самих, значить, Бог є злом.

Студент притих, почувши таку відповідь. Професор був дуже задоволений собою. Він похвалився студентам, що ще раз довів, що Бог – це міф.

Ще один студент підняв руку і сказав:

– Можу я задати вам питання, професор?

– Звичайно, – відповів той.

Студент піднявся і запитав:

– Професор, холод існує?

– Що за питання? Звичайно, існує. Тобі ніколи не було холодно?

Студенти засміялися над питанням молодої людини. Молодий чоловік відповів:

– Насправді, сер, холоду не існує. Відповідно до законів фізики, те, що ми вважаємо холодом, насправді є відсутністю тепла. Людину або предмет можна вивчити щодо того, чи мають вони або передають енергію. Абсолютний нуль (-460 градусів за Фаренгейтом) – це повна відсутність тепла. Вся матерія стає інертною і нездатною реагувати при цій температурі. Холоду не існує. Ми створили це слово для опису того, що ми відчуваємо при відсутності тепла.

Студент продовжив:

– Професор, темрява існує?

– Звичайно, існує.

– Ви знову неправі, сер. Темряви також не існує. Темрява в дійсності – це відсутність світла. Ми можемо вивчити світло, але не темряву. Ми можемо використовувати призму Ньютона, щоб розкласти  світло на безліч кольорів і вивчити різні довжини хвиль кожного кольору. Ви не можете виміряти темряву. Простий промінь світла може увірватися в світ темряви і освітити його. Як ви можете дізнатися, наскільки темним є якийсь простір? Ви вимірюєте, яка кількість світла там наявна. Чи не так? Темрява – це поняття, яке людина використовує, щоб описати, що відбувається при відсутності світла.

Читайте також:Чому Водохресна вода у одних “псується”, а у інших зберігається десятиліттями

Зрештою, молодий чоловік запитав професора:

– Сер, зло існує?

На цей раз професор відповів невпевнено:

– Звичайно, як я вже сказав. Ми бачимо його щодня. Жорстокість між людьми, безліч злочинів і насильства по всьому світу. Ці приклади є нічим іншим, як проявом зла.

На це студент відповів:

– Зла не існує, сер, або, принаймні, його не існує для нього самого. Зло – це просто відсутність Бога. Воно схоже на темряву і холод – слово, створене людиною, щоб описати відсутність Бога. Бог не створював зла. Зло – це не віра або любов, які існують як світло і тепло. Зло – це результат відсутності в серці людини Божественної любові. Це наче холод, який відчувається, коли немає тепла, або темрява, яка настає, коли немає світла.

Джерело.